عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هنرمندان در معرفي جذابيت‌هاي هنرهاي قرآني تلاش كنند

هنرمندان در معرفي جذابيت‌هاي هنرهاي قرآني تلاش كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:57 ب.ظ

نماينده مردم تربت جام در مجلس:
هنرمندان در معرفي جذابيت‌هاي هنرهاي قرآني تلاش كنند

خبرگزاري فارس: نماينده مردم تربت جام و تايباد در مجلس شوراي اسلامي گفت: هنرمندان بايد سعي كنند جذابيت‌ها و قابليت‌هاي هنرهاي قرآني را معرفي كنند.

غلامرضا اسداللهي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: هنرمندان بايد سعي كنند جذابيت‌ها و قابليت‌هاي هنرهاي قرآني را براي معرفي اصل اين هنر و همچنين مفاهيم كتاب آسماني هرچه بيشتر استفاده كنند.
نماينده مردم تربت جام و تايباد در مجلس شوراي اسلامي در مورد اعتبارات اختصاص يافته به بحث‌هاي فرهنگي در سال جاري افزود: امسال در مجلس شوراي اسلامي اعتبارات بسيار خوبي به مباحث فرهنگي تخصيص يافته است به گونه‌اي كه يك‌هزار و 500 ميليارد تومان بودجه علاوه بر بودجه جاري سازمان هاي فرهنگي براي اين امر در نظر گرفته شد.
وي با بيان اينكه بهترين قالب براي تفهيم مفاهيم كتاب آسماني استفاده از هنرهاي قرآني است، افزود: بحث‌هاي قرآني در جامعه امروز نيازمند كار بيشتر است.
اسداللهي بيان داشت: براي جاري و ساري كردن قرآن و ماندگاري مفاهيم والاي آن در زندگي روزانه مردم، بايد از ابزارهاي هنري بيشتر بهره گرفت.
وي ادامه داد: با اين وجود هنرهاي قرآني از جمله تذهيب جايگاه شايسته خود را در ميان عامه مردم پيدا نكرده و شناخته شده نيستند و فقط قشر خاصي با آن آشنايي دارند.
نماينده مردم تربت جام و تايباد در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه براي رسيدن به اين مهم بايد با برنامه‌ريزي و دقت عمل پيش رفت، افزود: با وجودي كه تذهيب هنري بسيار اصيل است اما تاكنون مغفول مانده و آنگونه كه بايد از آن استفاده نكرديم.
انتهاي پيام/م30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها