عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اوقاف پرچم‌دار احيا و شكل‌گيري موقوفات است

اوقاف پرچم‌دار احيا و شكل‌گيري موقوفات است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:57 ب.ظ

نماينده ولي فقيه در هرمزگان:
اوقاف پرچم‌دار احيا و شكل‌گيري موقوفات است

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در هرمزگان گفت:‌ اوقاف پرچم‌دار احيا و شكل‌گيري موقوفات است و در صورت بها دادن به احيا موقوفات بسياري از مشكلات پيش روي برطرف مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، غلامعلي نعيم‌آبادي در ديدار با جمعي از كاركنان اوقاف با اشاره به اينكه احيا موقوفا ت نتيجه تلاش كاركنان اداره اوقاف در تمام استان است، اظهار داشت: مسئله احيا موقوفات مسئله‌اي بسيار مهم و در خور اهميت است چراكه بخش مهمي از فوائد احيا موقوفات به مردم باز مي‌گردد.
وي به ديگر وظايف اوقاف نيز اشاره كرد و افزود: يكي از وظايف بسيار مهم اوقاف احترام به واقفان و متوليان وقف است و بايد به اين مهم بيش از پيش اهميت داده شود.
امام جمعه بندرعباس همچنين با اشاره به وظيفه اوقاف در زمينه پاسداري از حريم موقوفات تاكيد كرد: ضروري است كه اوقاف نسبت به حفظ نام موقوفات به نام شخص واقف اهتمام ورزد.
در ادامه اين ديدار مدير كل اوقاف و امور خيريه هرمزگان در زمينه اعتبارات تخصيص يافته به مساجد گفت: در سال‌جاري اعتبارات مربوط به مساجد نسبت به سال گذشته كاهش محسوسي داشته و اميد است اين ميزان اعتبار افزايش يابد.
حجت الاسلام و المسلمين محمد عبادي در خصوص ميزان پيشرفت در زمينه احداث دانشكده علوم قرآني نيز افزود: اعتبار ساخت اين دانشكده از محل دور سوم سفر رياست جمهوري تصويب شده و مجوز احداث اين دانشكده نيز صادر شده است.
وي اضافه كرد: زميني كه براي احداث دانشكده علوم قرآني بندرعباس در نظر گرفته شده واقع در جنب پرديس دانشگاه هرمزگان است و اميد مي‌رود با تخصيص اعتبارات تصويب شده هر چه سريعتر پروژه ساخت اين دانشكده آغاز شود.
مدير كل اوقاف و امور خيريه هرمزگان در بخش ديگري از سخنان خود به رشد درآمد موقوفات و بهبود عملكرد اوقاف اشاره كرد و بيان داشت: ميزان درآمد بخش موقافات در سال 85، 400 ميليون تومان بود كه اين رقم در سال‌جاري به بيش از يك ميليارد تومان رسيده است و اين مقوله نشان دهنده پيشرفت اوقاف در روند عملكردي خود است.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها