عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

‌هنر تذهيب در ترويج فعاليت‌هاي قرآني نقش بسزايي دارد

‌هنر تذهيب در ترويج فعاليت‌هاي قرآني نقش بسزايي دارد
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:58 ب.ظ

مديركل‌ ارشاد‌ خراسان رضوي:
‌هنر تذهيب در ترويج فعاليت‌هاي قرآني نقش بسزايي دارد

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي گفت: تذهيب يكي از هنرهاي قرآني است كه نقش ممتازي را در اشاعه فعاليت‌هاي قرآني دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سيدجواد جعفري‌ در بازديد از نمايشگاه دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تذهيب يكي از هنرهاي قرآني است كه نقش ممتازي را در اشاعه فعاليت‌هاي قرآني ايفا كرده و مي‌تواند مفاهيم اين كتاب آسماني را هر چه بيشتر بين مسلمانان و علاقه‌مندان منتشر كند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي با تاكيد بر اينكه در زمينه هنرهاي قرآني استعدادهاي خوبي وجود دارد، ادامه داد: جشنواره‌ها و دوسالانه‌هاي هنرهاي قرآني در شكوفاتر شدن اين استعدادها به ويژه در حوزه تذهيب نقش به سزايي دارد.
وي بيان داشت: دور از انتظار نيست كه وقتي فعاليتي در سطح ملي به جايگاه شايسته مي‌رسد و مي‌تواند ارتباطات خود را با خارج از مرزها برقرار كند، به صورت بين‌المللي برگزار شود.
جعفري درباره بين‌المللي شدن دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني اظهار داشت: در اين راستا بايد ديد كه مسئولان ظرفيت اين دوسالانه را چگونه ارزيابي مي‌كنند و چه چشم اندازي را براي آن متصور شده‌اند.
وي با بيان اينكه مشهد مقدس خاستگاه برگزاري جشنواره‌هاي قرآني در كشور است، ادامه داد: امروز خراسان رضوي و به ويژه مشهد، خاستگاه برگزاري جشنواره‌هاي علوم و هنرهاي قرآني در كشور است.
جعفري تصريح كرد: اساس فعاليت‌ها و جشنواره‌هاي علمي و هنري قرآني برگزار شده در كشور برخاسته از جايگاه معنوي مشهد مقدس است و انتظار مي‌رود فعاليت‌هاي ارزشمند قرآني در سطوح ملي و بين‌المللي گسترش پيدا كند.
انتهاي پيام/م30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها