عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نويسندگان زواياي پنهان دوران دفاع مقدس را مطرح كنند

نويسندگان زواياي پنهان دوران دفاع مقدس را مطرح كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:58 ب.ظ

استاد حوزه علميه قم:
نويسندگان زواياي پنهان دوران دفاع مقدس را مطرح كنند

خبرگزاري فارس: استاد حوزه علميه قم گفت: نويسندگان آثار دفاع مقدس بايد زوايا و صحنه‌هاي ناگفته و پنهان آن دوران را مطرح كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمين جواد محدثي‌قمي در اختتامييه چهارمين جشنواره ادبيات داستاني سازمان بسيج هنرمندان سپاه‌ علي ‌بن ابيطالب(ع) كه در فرهنگسراي جوان برگزار شد، اظهار داشت: امروز بايد ديد كه در عرصه داستان‌نويسي با محور ارزش‌هاي اسلامي و دفاع مقدس روي چه عناصري تاكيد داشت تا آثار داستاني ماندگار و ارزشمندي ارائه شود.
وي با بيان اينكه آثاري كه ارائه مي‌دهيم بايد داراي محتوا و پيام باشد، ادامه داد: زماني كه براي كودكان و نوجوانان داستان نوشته مي‌شود، نبايد تنها از جنگل، خرس و روباه نوشت و به اين بسنده كرد كه كودكان بيشتر از اين درك نمي‌كنند، بلكه بايد مفاهيم و محتواهاي ارزشمندي را براي داستان كودكان در نظر گرفت.
حجت‌الاسلام والمسلمين محدثي تصريح كرد: نويسندگان آثار دفاع مقدس بايد زواياي پنهان اين دوران را به خوانندگان خود انتقال دهند.
اين نويسنده حوزوي افزود: ما در قالب برنامه‌هاي ادبي و هنري كه به دفاع مقدس و شهدا مي‌پردازيم، اگر بتوانيم پشت صحنه حماسه‌ها و ايثارهاي آنان را به نسل آينده منتقل كنيم موفق هستيم، در غير اين صورت بهره‌اي نبرده‌ايم.
وي يادآور شد: ما با ساختن فيلم، سرودن شعر و قصه از شهدا و تجليل از مقام و حماسه‌آفريني‌هاي آنان ياد مي‌كنيم، اما بيان چرايي اقدامات آنها نيز لازم است.
حجت‌الاسلام والمسلمين محدثي تصريح كرد: براي اينكه در آينده نيز جواناني انقلابي و پرشور همانند اوايل انقلاب داشته باشيم، بايد سلسله مباني اعتقادي كه در آن جوانان وجود داشت را براي نسل امروز بازگو و مطرح كنيم.
استاد حوزه علميه قم خاطرنشان كرد: جوانان امروز بايد بدانند عواملي مانند ايمان راسخ و اعتقاد به آخرت بود كه جوانان ديروز را براي نثار جان تا مرز شهادت كشاند.
وي ابراز داشت: اگر نوشته‌اي نتواند ايمان و تقواي جوانان انقلابي ديروز را معرفي و نمايان سازد، دستاورد قابل توجهي نخواهد داشت.
اين نويسنده حوزوي خطاب به نويسندگان جوان گفت: مطالعه، سوژه‌يابي و تفكر در رابطه با موضوعي كه قصد نگارش آن را داريد بايد در اولويت كار شما باشد.
استاد حوزه علميه قم بيان داشت: شناخت جامعه و پرداختن به نيازها و چالش‌هاي آن از عناصر مهمي است كه يك نويسنده متعهد بايد آن را مورد توجه قرار دهد.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها