عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

ارسال 179 اثر به دبيرخانه جشنواره ادبيات داستاني بسيج

ارسال 179 اثر به دبيرخانه جشنواره ادبيات داستاني بسيج
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:00 ب.ظ

دبير چهارمين جشنواره ادبيات داستاني بسيج استان قم خبر داد:
ارسال 179 اثر به دبيرخانه جشنواره ادبيات داستاني بسيج

خبرگزاري فارس: دبير چهارمين جشنواره ادبيات داستاني بسيج استان قم از ارسال 179 اثر به دبيرخانه جشنواره استاني ادبيات داستاني بسيج قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، عباس جعفري‌مقدم يكشنبه شب در مراسم اختتامييه چهارمين جشنواره ادبيات داستاني سازمان بسيج هنرمندان سپاه‌ علي ‌بن ابيطالب(ع) كه در فرهنگسراي جوان برگزار شد، اظهار داشت: چهارمين جشنواره ادبيات داستاني سازمان بسيج هنرمندان استان قم با هدف شناسايي استعدادهاي بسيجي، ترغيب و تشويق آنان به منظور ارائه آثار در زمينه دوران دفاع مقدس و ارزش‌هاي اسلامي برگزار مي‌شود.
وي تصريح كرد: 179 اثر به دبيرخانه جشنواره ارسال شده كه بيش از نيمي از اين آثار متعلق به خواهران بسيجي نويسنده در استان است.
جعفري‌مقدم خاطرنشان كرد: علاقمندان براي شركت در اين جشنواره آثار خود را با موضوعات دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامي ايران، فتنه 88 و دلايل پيدايش آن و موضوع آزاد به دبيرخانه جشنواره ارسال كردند.
دبير چهارمين جشنواره ادبيات داستاني بسيج استان قم يادآور شد: اهميت داستان و داستان‌نويسي در اين امر است كه ارتباط عميق با روح و عاطفه آدمي داشته و تاثيرگذاري مستقيمي بر احساسات مخاطب مي‌گذارد.
وي خاطرنشان كرد: ايران اسلامي وقايعي مانند انقلاب اسلامي، دوران دفاع مقدس محاصره‌هاي اقتصادي و جريان فتنه‌ را به خود ديده و تمام آنها را با موفقيت و پيروزي پشت سر گذاشته است.
جعفري مقدم افزود: اگر هريك از اين وقايع در كشورهاي ديگر رخ مي‌داد، به دنبال آن قالب‌هاي مختلف هنري ارائه مي‌شد.
وي اضافه كرد: هاليوود از هر بهانه‌اي براي اسطوره‌سازي استفاده مي‌كند حال آنكه ما نتوانسته‌ايم مكتب ادبي دفاع مقدس و انقلاب اسلامي را تبيين كرده و آن را در قالب واحدهاي درسي در دانشگاه‌ها ارائه دهيم.
دبير چهارمين جشنواره ادبيات داستاني بسيج استان قم گفت: ما بايد به اين اعتماد به نفس و خودباروي دست پيدا كرده و مكتب‌هاي ادبي كشور و ويژگي‌هاي داستان‌هاي ملي خود را تهيه و تدوين كنيم.
وي خاطرنشان كرد: استان قم به لحاظ استعدادها، قوت قلم و بصيرت ادبي نسبت به ديگر استان‌ها در خط مقدم قرار دارد و ما بايد بتوانيم مفاهيم بزرگ و ارزشي خود را به نسل آينده مننقل كنيم.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها