عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

سيره پيامبر(ص) گنجينه‌اي ارزشمند براي همگان است

سيره پيامبر(ص) گنجينه‌اي ارزشمند براي همگان است
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:00 ب.ظ

استاد حوزه علميه قم:
سيره پيامبر(ص) گنجينه‌اي ارزشمند براي همگان است

خبرگزاري فارس: استاد حوزه علميه قم گفت: سيره پيامبر اسلام به عنوان گنجينه‌اي براي امت اسلام مطرح است و همه مي‌توانند از اين گنجينه استفاده كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام سيد حسن سعيدي يكشنبه شب در مراسم ميلاد پيامبر اسلام(ص) كه در شبستان امام خميني‌(ره) حرم مطهر حضرت معصومه‌(س) برگزار شد، با تبريك ولادت حضرت محمد مصطفي‌(ص) ‌اظهار داشت: پيامبر اسلام براي همگان اسوه‌اي نيكو و الگويي مناسب است.
وي افزود: قرآن كريم در همين راستا براي تقويت مومنان دو الگو معرفي كرده است و يكي از آنها حضرت ابراهيم(ع) و ديگري حضرت محمد(ص) است.
استاد حوزه علميه تصريح كرد: قرآن كريم به نام پيامبر اسلام اشاره كرده و ايشان را به عنوان الگوي مناسب و نيكو براي همه مردم معرفي مي‌كنند.
وي با بيان اينكه يكي از نشانه‌هاي كساني كه الگوي آنها پيامبر است اين است كه به جهان واپسين اعتقاد دارند، گفت: اين افراد دائم به ياد خدا هستند و به نام مبدا‌ هستي برمي‌خيزند و قيام مي‌كنند.
سعيدي افزود: اين افراد در تمام عمر خويش دنبال كسب رضايت حضرت حق هستند و در زندگي خود پيامبر را الگو قرار داده‌اند.
وي با اشاره به اينكه نبايد از معيارها و اسوه‌هاي حسنه غافل ماند،‌ بيان ‌داشت: بايد در سيره پيامبر گرامي اسلامي به خوبي توجه و دقت كرد.
استاد حوزه علميه قم اظهار داشت: سيره پيامبر اسلام به عنوان گنجينه‌اي براي امت اسلام مطرح است و همه مي‌توانند از اين گنجينه استفاده كنند.
وي با بيان اينكه هيچ مطلبي در دين ما مخفي نيست،‌ گفت: قرآن كريم نه يك كلمه اضافه و نه يك كلمه كم دارد و بايد به اين دين و چنين پيامبري افتخار كرد.
سعيدي با اشاره به داستاني در خصوص خلافت بعد از پيامبر و پيشنهادهايي كه در ابتداي اين راه به پيامبر شد،‌ تصريح كرد: پيامبر امر خلافت بعد از خود را با خداوند مي‌دانست و وعده بي‌دليل به كسي نمي‌داد.
وي در پايان با بيان اينكه پيامبر دوپهلو صحبت نمي‌كرد،‌ خاطر نشان كرد: كشور ما كساني بودند كه دوپهلو صحبت مي‌كردند و دولت اصلاحات نمونه بارز اين امر بود كه در هشت سال حكومت خود گاهي به نعل و گاهي به ميخ مي‌زد و حتي اقدام به دست دادن با اجنبيه كرد.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها