عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

‌رهبري در تصميم‌گيري‌ها به روش پيامبر اكرم(ص) تاسي مي‌كنند

‌رهبري در تصميم‌گيري‌ها به روش پيامبر اكرم(ص) تاسي مي‌كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:01 ب.ظ

مديركل امور شيعيان مجمع جهاني علوم اهل بيت(ع):
‌رهبري در تصميم‌گيري‌ها به روش پيامبر اكرم(ص) تاسي مي‌كنند

خبرگزاري فارس: مديركل امور شيعيان مجمع جهاني علوم اهل بيت(ع) گفت: مقام معظم رهبري در تصميم‌گيري‌ها روش پيامبر اكرم(ص) را الگوي خود قرار مي‌دهند و در برابر مشكلات صبر، حوصله و بزرگواري پيشه مي‌كنند.

حجت‌الاسلام حسين نقده‌دوزان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك سالروز ولادت پيامبر اكرم(ص) با بيان اينكه پيامبر اكرم(ص) اشرف همه كائنات عالم است، اظهار داشت: رسول خدا(ص) هدف غايي انسان‌ها بوده و ما با فكر محدود خود نمي‌توانيم اين شخصيت بزرگ را درك كنيم.
وي خاطرنشان كرد: توجه به سيره و روش پيامبر اكرم(ص) در قرآن تاكيد شده كه براي حيات فردي و اجتماعي ما داراي ابعاد فراواني است و بر همه شئون راهگشا است و سعادت دنيوي و اخروي را به همراه دارد.
مديركل امور شيعيان مجمع جهاني علوم اهل بيت(ع) با بيان اينكه پيامبر اكرم(ص) در جامعه‌اي مبعوث شدند كه در پايين‌ترين سطح فكري قرار داشتند، گفت: مردم در آن دوران در پايين‌ترين وضعيت به سر مي‌بردند و پيامبر اكرم(ص) در چنين شرايط مبعوث شدند و همگان را به توحيد رهنمون كردند.
‌نقده‌دوزان خاطرنشان كرد: پيامبر اكرم(ص) از ابتدا تا انتها در يك مسير واحد حركت كرده و همه مردم را به خدا و يكتاپرستي رهنمون كردند، چراكه همه احكام در راستاي توجه به خدا و عبارت لا اله الا الله بود.
وي تصريح كرد: ولايت اميرمومنان (ع) در داخل اين لفظ قرار دارد و اگر فردي حديث غدير را از پيامبر اكرم (ص) قبول نكند، «لا اله الا الله» كه سبب شكل‌گيري ولايت بوده را نپذيرفته است.
مديركل امور شيعيان مجمع جهاني علوم اهل بيت (ع) تاكيد كرد: هدف پيامبر اكرم (ص) متحد كردن مردم در راستاي يك هدف بود و تلاش و اعمال پيامبر اكرم (ص) در راستاي اين هدف مهم شكل گرفته بود.
نقده‌دوزان با اشاره به سيره پيامبر اكرم(ص) عنوان داشت: متحد كردن افراد مختلف فعاليتي سخت و دشوار بوده و از جمله دغدغه‌هاي پيامبر اكرم‌(ص) محسوب مي‌شد.
وي خاطرنشان كرد: رسول خدا‌(ص) براي پايه‌گذاري اسلام صبر و تحمل مي‌كردند و مقام معظم رهبري نيز در تصميم‌گيري‌ها روش پيامبر اكرم(ص) را الگوي خود قرار دادند و با وجود برخي از جفاها با صبر، حوصله و بزرگواري در برابر مشكلات عمل مي‌كنند.
مديركل امور شيعيان مجمع جهاني علوم اهل بيت(ع) تصريح كرد: تاسي از اخلاق پيامبر اكرم(ص) در وجود ايشان متبلور شده است.
وي بيان داشت: با آموزه‌هايي كه پيامبر اكرم(ص) در رفتار و منش خود به يادگار گذاشتند همگان مي‌توانند به اخوت و برادري اسلامي رهنمون شوند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها