عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شركت در مسابقات انتخابي دليل اصلي عدم حضور كره در رقابت‌هاي آسيا بود

شركت در مسابقات انتخابي دليل اصلي عدم حضور كره در رقابت‌هاي آسيا بود
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:01 ب.ظ

نماينده فني فدراسيون جهاني تكواندو:
شركت در مسابقات انتخابي دليل اصلي عدم حضور كره در رقابت‌هاي آسيا بود

خبرگزاري فارس: نماينده فني و كره‌اي فدراسيون جهاني تكواندو، دليل اصلي شركت نكردن تيمي از كره جنوبي در سومين دوره رقابت‌هاي تكواندو جام باشگاه‌هاي آسيا را حضور تكواندوكاران اين كشور در مسابقات انتخابي عنوان كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي تربيت ‌بدني آذربايجان شرقي، لي‌سوك لي
اظهار داشت: مسابقات مهم ديگري نيز در برنامه تكواندوكاران كره‌اي قرار دارد و شايد از اين رو نتوانستند در اين دوره از رقابت‌ها شركت كنند.
وي اضافه كرد: رقابت‌هاي باشگاه‌هاي آسيا يكي از رويدادهاي مهم تكواندو در اين قاره بوده و لازم است تمام كشورها به منظور توسعه اين رشته، تيم‌هاي باشگاهي خود را تشكيل و به شركت در اين رقابت‌ها تشويق كنند.
لي، بر رعايت قوانين جديد تكواندو در اين رقابت‌ها تاكيد كرد و گفت: تكواندو يك رشته المپيكي است و براي اينكه اين رشته را در المپيك حفظ كنيم بايد از قوانين جديد آن پيروي كنيم.
وي افزود: استفاده از هوگوي الكترونيكي در اين رقابت‌ها براساس قوانين جديد اين رشته خواهد بود و در هر وزني از هوگوهاي ويژه آن وزن استفاده خواهد شد.
نماينده فني فدراسيون جهاني تكواندو اضافه كرد: در اين دور از رقابت‌ها، ضرباتي كه توسط پا بر صورت حريف وارد شود و توسط داوران ثبت شود، امتياز خواهد داشت از اين رو تكواندوكاران بايد در زدن ضربات دقت كافي را به خرج دهند.
لي، ابراز اميدواري كرد تا اين دوره از رقابت‌ها در سطحي مناسب از نظر كيفي برگزار شود و گامي براي توسعه تكواندو در قاره كهن باشد.
نماينده فني فدراسيون جهاني در اين رقابت‌ها با ابراز خوشحالي از اينكه اين رقابت‌ها خانواده تكواندو را در شهر تاريخي تبريز دور هم آورده، افزود: در تبريز جمع شديم تا تكواندو را در آسيا و جهان گسترش دهيم.
وي با بيان اينكه ماه اگوست سال آينده ميلادي كميته بازي‌هاي المپيك براي كاهش رشته‌ها از 26 به 25 رشته جلسه‌اي برگزار خواهد كرد، گفت: بنابراين بايد در اين زمان باقيمانده براي بقا اين رشته در المپيك سعي كنيم.
لي، در ادامه خطاب به تيم‌هاي شركت كننده در اين رقابت‌ها افزود: زماني كه به كشور خود مراجعت كرديد با نمايندگان المپيك در كشورهايتان وارد مذاكره شويد تا حمايت آنها را مبني بر بقا تكواندو در بازي‌هاي المپيك، جلب كنيد.
وي همچنين با اشاره به وضع قوانين جديد در تكواندو اظهار داشت: اميدوارم همه از اين قوانين مطلع باشند و همانند بازي‌هاي آسيايي گوانگجو كه به دليل عدم آگاهي برخي تكواندوكاران با اين قوانين، مشكلاتي به وجود آمد،نشود.
انتهاي پيام/خ30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها