عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مدعيان دروغين فرهنگ اصل نظام و فرهنگ اسلامي را نشانه گرفتند

مدعيان دروغين فرهنگ اصل نظام و فرهنگ اسلامي را نشانه گرفتند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:01 ب.ظ

فرماندار كرمان:
مدعيان دروغين فرهنگ اصل نظام و فرهنگ اسلامي را نشانه گرفتند

خبرگزاري فارس: فرماندار كرمان گفت: امروز مدعيان دروغين فرهنگ از شبكه رسانه‌هاي بيگانه اصل نظام و فرهنگ اسلامي را نشانه گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، بهنام سعيدي در نخستين گردهمايي شوراهاي فرهنگ عمومي شهرستان كرمان با تقدير از توجه ويژه امام جمعه و استاندار كرمان به بحث شوراي فرهنگ عمومي اظهار داشت: بايد از زحمات امام جمعه موقت كرمان و دبير شوراي فرهنگ عمومي استان تقدير به ‌عمل آيد.
وي افزود: امروز توجه به فرهنگ به يك اصل غيرقابل اجتناب تبديل شده و تاكيدات مقام معظم رهبري در زمينه فرهنگ بر كسي پوشيده نيست و كمتر حجتي از مقام عظماي ولايت وجود دارد كه به فرهنگ اشاره نشده باشد.
سعيدي تصريح كرد: سفرهاي دور سوم رئيس‌جمهور و هيئت دولت به استان‌ها نيز سبقه فرهنگي به خود گرفته و اكثريت مصوبات آنها در استان‌ها جنبه فرهنگي دارد.
وي با اشاره به اهميت فرهنگ در جامعه و تاثير آن بر زندگي انسان‌ها خاطرنشان كرد: تمام آيه‌هاي قرآن كريم پيام فرهنگي و همه روايت‌ها و احاديث ائمه اطهار جنبه فرهنگي دارد.
نايب‌رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان كرمان بيان داشت: خطبه‌هاي نهج‌البلاغه و نامه‌هاي امام علي (ع) به مالك اشتر خط به خط پيام فرهنگي است و توجه به فرهنگ به عنوان يك اصل در جامعه اسلامي مي‌تواند، جايگاه ويژه‌اي را داشته باشد.
وي افزود: امروزه تهاجم فرهنگي دين، فرهنگ، حجاب و عفاف و به طور كلي تمام ارزش‌هاي اخلاقي و انساني ما را نشانه گرفته است.
سعيدي با بيان اينكه صدها كانال ماهواره‌اي تبليغ ضد فرهنگ اسلامي و ايراني را در دستور كار خود قرار داده‌اند، گفت: بايد در راستاي آسيب‌شناسي فرهنگي اقدام كنيم و سپس برنامه‌ريزي فرهنگي دقيقي را داشته باشيم تا بتوانيم در برابر اين حجم سنگين، دفاع و مقاومت و فرهنگ ناب اسلام و قرآن را صادر كنيم.
فرماندار كرمان با اشاره به اينكه در ابتداي انقلاب بحث صدور آن مطرح بود، اظهار داشت: در آن زمان بعضي افراد اين مسئله را باور نمي‌كردند، اما امروز پس از 32 سال گذشت از انقلاب شاهد انجام حركت‌هاي فرهنگي ناشي از پيروزي اين انقلاب هستيم.
وي تصريح كرد: منشا و ريشه هر حركت آزادي‌خواهانه در سراسر جهان برگرفته از تاثيرات انقلاب اسلامي ايران، پيام حضرت امام خميني(ره) و ارزش‌هاي اسلامي كشور ما است.
سعيدي با بيان اينكه بحث گفتگوي تمدن‌ها از سوي انسان‌هاي ناآگاه مطرح شد كه بيشترين ضربه را به فرهنگ ايراني و اسلامي وارد كرد، خاطرنشان كرد: مطرح كنندگان اين طرح امروزه به عنوان سران و عوامل فتنه در جامعه شناخته شده‌اند كه يكي از طرح‌هاي به اصطلاح فرهنگي آنها فرستادن دختران كشورمان بدون اجازه پدر و مادر به خارج از كشور بود.
وي بيان داشت: امروز مدعيان دروغين فرهنگ از شبكه رسانه‌هاي بيگانه اصل نظام و فرهنگ اسلامي را نشانه گرفته‌اند.
فرماندار كرمان اظهار داشت: تهاجم فرهنگي كه از سوي دشمنان به كشور ما سرازير شده است، ارزش‌ها، عقايد و پايه‌هاي فرهنگ ما را نشانه گرفته است.
سعيدي تصريح كرد: تشكيل شوراي فرهنگ‌عمومي در شهرهاي مختلف ضروري است و طرح تنظيم سند توسعه فرهنگ عمومي در دستور كار قرار گرفته كه تشكيل شوراهاي فرهنگ عمومي كمك زيادي به هرچه سريع‌تر تنظيم شدن اين سند مي‌كند.
وي افزود: تعيين هدف و استراتژي، در نظر گرفتن شرايط اجتماع، تاثيرگذاري سند در اقتصاد، فرهنگ و سياست و جداگانه عمل نكردن دستگاه‌ها از جمله مواردي است كه بايد در تهيه سند توسعه فرهنگ عمومي لحاظ شود.
وي با اشاره به نامگذاري سال‌ها از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي گفت: اين عمل نوعي فرهنگ‌سازي است و ما بايد پيشتاز اصلاح الگوي مصرف و همت مضاعف و كار مضاعف و... باشيم تا بتوانيم، اين گونه فرهنگ‌ها را در جامعه گسترش دهيم.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها