عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پيامبر اكرم(ص) با اصل وحدت بر اختلافات غلبه مي‌كردند

پيامبر اكرم(ص) با اصل وحدت بر اختلافات غلبه مي‌كردند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:02 ب.ظ

رئيس ستاد اقامه نماز استان قم:
پيامبر اكرم(ص) با اصل وحدت بر اختلافات غلبه مي‌كردند

خبرگزاري فارس: رئيس ستاد اقامه نماز استان قم گفت: پيامبر اكرم(ص) در دوران و موقعيت‌هاي مختلف از اصل وحدت استفاده كردند تا با اتحاد و اتفاق نظر بر اختلافات غلبه كنند.

حجت‌الاسلام احمد احساني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك سالروز ولادت پيامبر اكرم(ص) با بيان اينكه آخرين رفتار پيامبر اكرم(ص) بر پايه وحدت و يكپارچگي بود، اظهار داشت: سيره حسنه رسول خدا(ص) پيام و رمزي است كه براي ما اسوه‌اي حسنه محسوب مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: اتحاد بين مسلمانان مهم‌ترين مسئله در سيره و شخصيت پيامبر اكرم(ص) محسوب مي‌شود و وحدت اصلي مهم در مسير توحيدمداري است.
رئيس ستاد اقامه نماز استان قم تصريح كرد: وحدت اصلي مهم در پيشرفت و موقعيت‌هاي مختلف اجتماعي و سياسي است كه بايد پيرامون تحقق همه جانبه اين اصل مهم تلاش كنيم.
‌احساني با بيان اينكه وحدت و اتحاد بين شيعيان و اهل سنت در نااميدي دشمنان نقش كليدي دارد، گفت: تفرقه يكي از حربه‌هاي دشمنان بوده تا با ايجاد نفاق بر كشورهاي اسلامي مسلط شوند.
وي تاكيد كرد: بايد پيرامون وحدت حركت كنيم تا دشمنان به اهداف شوم خود نائل نشوند و وحدت را سرلوحه فعاليت خود قرار دهند.
رئيس ستاد اقامه نماز استان قم خاطرنشان كرد: پيامبر اكرم(ص) در دوران و موقعيت‌هاي مختلف از اصل وحدت استفاده كردند تا با اتحاد و اتفاق نظر بر اختلافات غلبه كنند.
‌احساني تصريح كرد: سند پيروزي اسلام در آغاز بعثت وحدت، همدلي و يكپارچگي بوده كه دين‌مداري و ولايت‌مداري نيز زيرسايه آن شكل مي‌گيرد.
انتهاي پيام/ج30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها