عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نخبگان و دانشجويان شيعه و سني علمدار وحدت در جامعه هستند

نخبگان و دانشجويان شيعه و سني علمدار وحدت در جامعه هستند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:03 ب.ظ

گزارش مشروح فارس از گردهمائي نخبگان شيعه و سني در سيستان و بلوچستان؛
نخبگان و دانشجويان شيعه و سني علمدار وحدت در جامعه هستند

خبرگزاري فارس: در هفته وحدت نخبگان و دانشجويان اهل تسنن و تشيع سيستان و بلوچستان ‌در فضايي صميمي گردهم آمده و ضمن تجديد ميثاق با مقام معظم رهبري، آمادگي خود را براي جانفشاني در راه انقلاب ايران، آرمان‌هاي اسلام و وحدت ميان مسلمانان اعلام كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، اين ايام نمادين هفته وحدت كه وديعه ماندگار امام خميني (ره) براي مردم شيعه و سرتا‌سر ايران اسلامي است را يكبار ديگر گرامي مي‌داريم چراكه امروز صداي انقلاب مردم ايران در بسياري از كشورهاي عربي اسلامي شنديده مي‌شود.
استاندار سيستان و بلوچستان يك شنبه شب در نشست صميمي نخبگان و جوانان فعال تشي و تسنن برگزاري اين نشست را نمادي از وحدت عنوان كرد و به تشريح وضعيت خاورميانه و دنيا براي جوانان پرداخت.
علي محمد آزاد افزود: بنا‌براين جمله كه فرموده‌اند «چه بكشيم و چه نكشيم پيروزيم» يعني در شرايط فعلي دنيا ما فقط بايد به وظيفه خود عمل كنيم زيرا در اين صورت نتيجه هر چه باشد پيروزي است.
وي با بيان اينكه جمله فوق براي جوانان پربار و راهگشا است، افزود: امروز بايد وظايف محوله را بدانيم و تمام توان خود را براي انجام آن به كار بنديم.
استاندار سيستان و بلوچستان ادامه داد: جوانان به تعبير مقام معظم رهبري «افسران جنگ نرم هستند» و ضمن اينكه خود بايد آماده نبرد باشند، بايد جامعه را نيز آماده كنند زيرا شرايط دنيا شرايط بسيار حساسي است و اتفاقاتي كه هم اكنون در خاورميانه مي‌افتد تكليف دنيا را مشخص مي‌كند.

*امروز فرياد اسلام‌خواهي آزادي‌خواهان جهان معادلات استكبار را بر هم زده است
وي افزود: امروز دغدغه استكبار تونس، بحرين و مصر نيست زيرا اگر تنها اينها بودند استكبار بخشي از منافع خود را از دست مي‌داد، اما امروز شاهديم كه تمام معادلات آنها دارد برهم مي‌خورد.
آزاد بيان كرد: دنيا و خاورميانه به سمت اسلام پيش مي‌رود و راه خود را پيدا مي‌كند، اما هستند عده‌اي كه مي‌خواهد واقعيات براي مردم دنيا روشن نشود و سعي مي‌كنند بگويند روز شب است و شب روز است، اما مردم دنيا مي‌بينند كه دنيا دارد به سمت اسلام پيش مي‌رود و استكبار نمي‌تواند اين امر را تكذيب كند.
وي با اشاره به اينكه هم‌اكنون خاورميانه بيدار شده و دنياي استكبار نمي‌تواند جلوي آن را بگيرد، افزود: امروز فرياد الله اكبر آزادي‌خواهان جهان چه شيعه و چه سني گام‌هاي استكبار را عقب مي‌راند.
استاندار سيستان و بلوچستان خطاب به دانشجويان و نخبگان جوان تصريح كرد: بايد لفظ دانشجوي شيعه و دانشجوي سني را كنار گذاشته و لفظ دانشجوي ملسمان را جايگزين كنيم.
وي ادامه داد: نبايد فكر كنيم جرياناتي كه در نقاط ديگر دنيا اتفاق مي‌افتد براي ما نيست، بلكه از آنجائي كه دشمن مي‌داند هر چه امروز در خاورميانه اتفاق مي‌افتد، زيرسر ايران اسلامي است، تلاش مي‌كند تا چهره ايران را خدشه‌دار كند.
آزاد با بيان اينكه استكبار مي‌داند كه كشورهاي آزادي خواه از ايران الگو‌برداري مي‌كنند، اضافه كرد: فرياد «الله و اكبر» مصر و تونس به گوش استكبار آشناست اين فرياد را قبلا از مناره‌هاي مساجد ايران اسلامي شنيده‌اند.

*سران فتنه ارزش‌هاي نظام اسلامي را هدف گرفته بودند
وي در ادامه به تشريح ترفندها و توطئه‌هاي سران فتنه براي خدشه‌دار كردن نظام جمهوري اسلامي ايران پرداخت و گفت: نمونه‌اي از ترفندهاي استكبار براي خدشه‌دار كردن چهره ايران اسلامي، فتنه سال 88 بود كه به بهانه انتخابات برنامه‌ريزي و طراحي خود را پياده كردند.
اين مقام عالي دولت خاطرنشان كرد: سران فتنه بحث تخلف و تقلب در انتخابات را پيش گرفتند كه مسئولان با بردباري به شكايات رسيدگي كردند اما مشاهده شد كه هيچگونه تقلبي صورت نگرفته و اينها بهانه‌اي براي ايجاد اغتشاش و فتنه در كشور ايران اسلامي است.
وي اضافه كرد: سران فتنه بيكار ننشسته و دوباره با ترفندهاي ديگري در روز قدس به جاي اينكه همراه مردم شوند و شعارهاي ضد استكبار سردهند و از ملت‌هاي مظلوم و ستمديده حمايت كنند، «شعار نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران» را سردادند.
آزاد ادامه داد: وضعيت كشورهاي مسلمان كه براي آنها مهم نبود به قسمت دوم شعار خود مبني بر «جانم فداي ايران» هم عمل نكردند و بالعكس ارزش‌هاي ايران اسلامي را زير سوال بردند.
وي گفت: آنها آمدند اصل ولايت فقيه كه ستون نظام اسلامي و اصل قانون اساسي ما است را زير سوال بردند و در برهه‌اي ديگر ‌عليه ولايت فقيه شعار دادند كه باز هم مردم صبور ايران تحمل كردند اما در توطئه ديگري عوامل سران فتنه به خيابا‌ن‌ها آمده و عاشورا توهين كردند كه اين ديگر توهين به تمام مردم دنيا ست و شيعه و سني ندارد زيرا امام حسين (ع) الگوي تمام آزادي خواهان دنياست و هرچه را داشت فداي اسلام كرد.
آزاد افزود: ديگر چيزي باقي نمانده بود براي ملت ايران كه سرانه فتنه روي آن انگشت نگذاشته باشند و اينجا ديگر مردم منتظر برخورد مسئولان نماندند بلكه خود در روز 9 دي ماه به صحنه آمدند و تكليف آنها را مشخص كردند.

*موسوي و كروبي با شعار طرفداران خط امام خود را نابود كردند
استاندار سيستان و بلوچستان تصريح كرد: سران فتنه آمده بودند كه يك حكومت ديني را خدشه‌دار كنند و با شعار پيروي از خط امام (ره) به اهداف شوم خوددست يابند كه با آگاهي و بصيرت مردم هميشه در صحنه مواجه شده و خودشان در اين راه نابود شدند.
آزاد ادامه داد: امروز ديگر دشمن مي‌داند كه با نفربر و توپ و تانك نمي‌تواند با ملت ايران روبه‌رو شود زير كشور ما امروز به پيشرفته‌ترين سلاح‌هاي نظامي و جنگي مجهز است و تحريم و تهديد نظامي ديگر عليه اين كشور كارساز نيست به طوري‌كه خود استكبار هم اين امر را مي‌داند.
وي افزود: آنچه دشمن براي مقابله با ايران در نظر گرفته همين فتنه‌ها است و امروز اين فتنه‌ها موسوي و كروبي هستند اما معلوم نيست فردا چه فتنه‌اي پيش رو باشد كه اين هوشياري مردم و جوانان را مي‌طلبد تا با ارتقاي بصيرت و آگاهي جنگ نرم دشمن را بشناسند و خود و جامعه را در مقابل آن مصون بدارند.
وي بيان كرد: اين فتنه‌ها تمام مي‌شود اما پايان كار نيست و مصداق اين جمله است كه « جنگ تمام شده، اما دفاع همچنان ادامه دارد»، روزگار دشمن را رو در رو مي‌ديديم اما امروز تنها با كمك بصيرت و آگاهي مي‌توانيم توطئه‌هاي دشمنان و جنگ آنان را تشخيص داده و به مقابله بپردازيم.

*وحدت در سيستان و بلوچستان عامل خنثي‌سازي توطئه دشمنان است
استاندار سيستان و بلوچستان افزود: اگر احدي بخواهد ميان صفوف بهم فشرده شيعه و سني به بهانه‌هاي مختلف بخواهد شكاف ايجاد كند به شدت با وي برخورد مي‌شود.
آزاد گفت: مفهوم وحدت شيعه شدن اهل تسنن و بر عكس سني شدن اهل تشيع نيست بلكه اين دو نقاط مشترك بسيار زيادي كه با تكيه بر آنها همچنان به زندگي مسالمت‌آميز خود بيش از پيش ادامه مي‌دهند و نمي‌گذارند موارد جزئي سبب شكاف در بينشان شود.

*جوانان با روحيه بسيجي بصيرت خود را ارتقا دهند
آيت الله حائري شيرازي عضو مجلس خبرگان رهبري نيز در اين نشست در زمينه اقدامات و ترفند‌هاي سران فتنه اظهار داشت: سران فتنه به دليل اعمال ننگين در نزد جامعه طرد شده هستند به گونه‌اي كه مردم انتظار محاكمه آنها را مي‌كشند.
وي افزود: آنها كه روزي به عنوان عناصري تاثيرگذار در جامعه بودند امروز با قرار گرفتن در جبهه دشمن باعث و باني اغتشاش و شهادت و مجروح شدن تعدادي از هموطنانمان شده و به همين علت منفور مردم هستند.
وي از جوانان خواست در شرايط فعلي كه عصر بازگشت به اسلام و قرآن است براي حفظ اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از هيچ تلاشي فروگذار نكنند.

*دانشجويان علمدار وحدت در جامعه هستند
امام جمعه سراوان نيز در اين نشست مهم‌ترين هدف بعثت پيامبر اكرم (ص) را انسجام و اتحاد امت در محور خدا پرستي، يگانه پرستي و ديانت عنوان كرد.
مولوي نظير ساداتي ضمن تأكيد بر حفظ بيش از پيش وحدت و انسجام در سيستان و بلوچستان بيان كرد: دانشگاه‌ها تاثير بسزايي در ايجاد وحدت و همدلي دارند به گونه‌اي كه مي‌توان دانشجويان را علمدار وحدت در جامعه محسوب كرد.

*جوانان نقش بسزايي در ارتقاي بصيرت و آگاهي جامعه دارند
رئيس حوزه مشاوران جوان استاندار سيستان و بلوچستان نيز در ادامه اختلاف را تنها عامل نفوذ استكبار ميان مردم عنوان كرد و گفت: دشمن تلاش مي‌كند از طريق ايجاد شكاف و تفرقه بين مردم به بدنه نظام ضربه وارد كرده و به اهداف شومش برسد.
مصطفي سياسر با بيان اينكه امروز دشمنان اسلامي با جنگ نرم دشمن آشنايي دارند، گفت: جوانان اين مرز و بوم نيز با ارتقاي آگاهي و بصيرت بيش از پيش خود عرصه را براي دشمنان تنگ‌تر كرده و اجازه نخواهد داد نيت‌هاي شوم آنها اجرايي شود.
وي با اشاره به اينكه برگزاري اينگونه نشست‌ها علاوه بر اينكه نماد وحدت ميان شيعه و سني است بلكه سبب مي‌شود تا با هم‌انديشي و تبادل‌نظر در زمينه مسائل روز دنيا بر آگاهي آنها افزوده شود.

*گوشه‌اي از بيانيه نخبگان جوان شيعه و سني به مناسبت هفته وحدت
در اين بيانيه آمده است: ما جوانان شيعه و سني سيستان و بلوچستان هشدار مي‌دهيم كه خواص بي‌بصيرت پيام مردم ايران را در تظاهرات ميليوني اخير كه اعلام مواضع صريح در قبال سران فتنه بود را به خوبي درك كنند زيرا كه بي تفاوتي ديگر قابل اغماض و بخشش نخواهد بود.
اين بيانيه مي‌آفزايد: از همه خواص شيعه و سني استان درخواست داريم كه در شرايط حساس فعلي جهان اسلام، با پرهيز از سخنان تفرقه آميز و خوشامد رسانه‌هاي ضد انقلاب و غربي بيش از پيش با اطلاعت از فرامين رهبر معظم انقلاب، ملت مسلمان ايران را در رسالت تاريخي خود همان تشكيل حكومت جهاني اسلام است ياري كنند.
اين بيانيه حاكي است: در ادامه ضمن بيعت مجدد با ولي امر مسلمين جهان آيت الله خامنه‌اي اعلام مي‌داريم، ما جوانان و نخبگان فعال اهل تسنن و تشيع استان مرز نشين و سر افراز سيستان و بلوچستان آمادگي خود را براي هرگونه جانفشاني در راه انقلاب اسلامي ايران آرمان‌هاي اسلام عزيز و وحدت ميان مسلمانان اعلام مي‌كنيم.

* بدون شك حضور جوانان و دانشجويان شيعه و سني در كنار هم به ويژه در نشست‌هاي هم‌انديشي خاري در چشم دشمنان است و از آنجايي كه دشمنان ايران اسلامي به وسيله جنگ نرم سعي دارند اين قشر مهم جامعه را از پويايي، تفكر و خلاقيت باز دارند، برگزاري و استمرار اينگونه نشست‌هاي قطعاً دشمنان را در رسيدن اهداف شومشان ناكام مي‌گذارد.

گزارش از شيوا سرگزي
خبرنگار فارس در سيستان و بلوچستان
انتهاي پيام/م30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها