عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بومي‌سازي استانداردها موجب تحول صنعت گاز مي‌شود

بومي‌سازي استانداردها موجب تحول صنعت گاز مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:05 ب.ظ

مدير طرح‌هاي مهندسي سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي:
بومي‌سازي استانداردها موجب تحول صنعت گاز مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدير طرح‌هاي مهندسي سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي گفت: بومي‌سازي استانداردها موجب تحول صنعت گاز مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، حميدرضا مسعودي در كميته فني و عملياتي منطقه ويژه پارس جنوبي اظهار داشت: وزارت نفت در چند سال گذشته، تلاش زيادي براي استفاده از نيروهاي توانمند بومي در طرح‌هاي مهم به ويژه در منطقه پارس جنوبي داشته و شاهد موفقيت‌هاي خوبي با استفاده از خلاقيت و ابتكارات متخصصان داخلي هستيم.
وي افزود: حضور متخصصان داخلي و افزايش توانمندي اين عزيزان سبب شده كه در مقابله با تحريم‌ها به موفقيت قابل قبولي برسيم و بدون شك با وجود متخصصان داخلي در صنعت نفت، موفقيت‌هاي بيشتري حاصل مي‌شود.
مدير طرح‌هاي مهندسي سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي خاطرنشان كرد: خوشبختانه با سياست‌هاي راهبردي وزارت نفت كه در حال طراحي و تدوين است، در آينده نزديك بيش از پيش شاهد بومي‌سازي استانداردهاي صنعت گاز كشور خواهيم بود.
مسعودي تصريح كرد: از آنجا كه ايران اسلامي دومين دارنده ذخاير گاز جهاني است؛ از اين رو به منظور انجام طراحي، اجرا و بهره‌برداري از پروژه‌هاي موجود در ميادين گازي كشور چاره‌اي جز بومي كردن استانداردهاي گاز كشور نداريم.
وي اضافه كرد: صنعت نفت و گاز كشور با راهبردهاي وزير نفت گام‌هاي موثري برداشته و با تلاش‌هاي انجام شده، استاندارد اي.پي.اس (IPS) در حال به‌روز رساني و بومي‌سازي است.
مسعودي ادامه داد: كار كارشناسي مهندسان و متخصصان باتجربه صنعت نفت و گاز بر بومي‌سازي متكي بر حفظ آخرين پيشرفت‌هاي جهاني است و در اين راستا وجود تجربه 100 ساله صنعت نفت موجب شده تا مسير فني و اصولي صحيحي براي استقرار يك نظام علمي به منظور بومي‌سازي استانداردها طي شود.
مدير طرح‌هاي مهندسي سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس عنوان داشت: خوشبختانه با وجود شرايط خاص جهاني كه دشمنان سعي به تحريم صنعت نفت و گاز ايران اسلامي دارند‌ اما نگاه علمي وزارت نفت با تمركز بر دانش‌محوري و حفظ زنجيره ارزش موجب خنثي كردن تمام محدوديت‌هاي فراروي صنعت نفت و گاز كشور مي‌شود.
مسعودي گفت: اميدوار هستيم كه با بومي‌سازي استانداردهاي مورد نياز، تحول عظيمي در صنعت گاز كشور در سال‌هاي آينده ايجاد شود و اين امر ارزش والايي دارد.
وي خاطرنشان كرد: شاهد رشد روزافزون صنعت نفت كشور در تمام زمينه‌ها هستيم و با وجود تلاش دشمنان براي تضعيف اقتصاد و صنعت كشور، شاهد شكوفايي بيش از پيش نظام اسلامي و وزارت نفت در چند سال گذشته بوده و هستيم.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها