عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افزايش تعاملات ادارات مختلف كردستان با تربيت بدني

افزايش تعاملات ادارات مختلف كردستان با تربيت بدني
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:06 ب.ظ

‌مديركل تربيت بدني كردستان خواستار شد؛
افزايش تعاملات ادارات مختلف كردستان با تربيت بدني

خبرگزاري فارس:‌ مديركل تربيت بدني كردستان خواستار افزايش تعاملات ادارات مختلف با تربيت بدني در راستاي تحقق اهداف پيش‌بيني شده شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، فرهاد عبداللهي يكشنبه‌شب در مراسم تجليل از مسئولان تربيت بدني، مسئولان كميته‌هاي ورزشي ستاد دهه فجر، مسئولان تربيت بدني ادارات و ورزشكاران داراي مقام‌هاي اول تا سوم رشته‌هاي تيراندازي، شنا، تنيس روي ميز، دارت و واليبال و فوتسال كه در سالن آمفي تئاتر اداره‌كل تربيت بدني كردستان برگزار شد با اشاره به پويايي برنامه‌هاي ورزشي دهه فجر امسال نسبت به سال‌هاي گذشته در استان، اظهار داشت: امسال 150 برنامه مختلف در بعد قهرماني و همگاني در سطح شهرستاني، استاني و منطقه‌اي در دهه فجر برگزار شد.
وي با اين عنوان كه تعامل و همكاري دستگاه‌هاي اجرايي استان بسترساز ارتقاي شاخص‌هاي فرهنگي و به ويژه ورزشي مي‌شود، خواستار افزايش تعاملات ادارات مختلف با تربيت بدني در راستاي تحقق اهداف پيش‌بيني شده شد.
مديركل تربيت بدني كردستان از ورزش به عنوان يكي از شاخص‌هاي فرهنگي استان نام برد و تصريح كرد: توجه به ورزش زمينه‌ساز ايجاد جامعه‌اي شاداب و با نشاط است و بر فرهنگ آن جامعه نيز اثرات مثبتي خواهد داشت.
به گفته عبداللهي، يكي از شاخص‌هاي توسعه يافتگي و سلامت‌ساز در جوامع، گسترش فعاليت‌هاي ورزشي و سالم‌ ماندن اعضاي آن جامعه است.
وي به شاخص‌هاي تربيت بدني در استان كردستان در دوران قبل از انقلاب اسلامي اشاره كرد و افزود: در رژيم طاغوت استان كردستان يكي از محروم‌ترين استان‌هاي كشور از لحاظ همه امكانات به ويژه مكان‌هاي ورزشي به شمار مي‌آمد و سرانه ورزشي استان 0.05 سانتي متر مربع بود.
مديركل تربيت بدني كردستان خاطرنشان كرد: اين مهم در سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي و با وجود جنگ تحميلي و هجوم رژيم بعثي به مناطق مختلف استان هم اكنون به 32 سانتي متر مربع رسيده است و طبق برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده در پايان برنامه‌ پنجم توسعه اين ميزان به يك متر مربع خواهد رسيد.
وي تصريح كرد: در دوران قبل از انقلاب فقط 32 هيئت ورزشي در شهرهاي مختلف استان فعاليت داشتند كه اين مهم هم‌اكنون با رشد 10برابري به 303 هيئت ورزشي فعال رسيده‌ است.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها