عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افكار پيامبر اكرم ( ص) بايد موشكافي شود

افكار پيامبر اكرم ( ص) بايد موشكافي شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:11 ب.ظ

مديركل اعزام مبلغ و امور ديني سازمان اوقاف و امور خيريه:
افكار پيامبر اكرم(ص) بايد موشكافي شود

خبرگزاري فارس: مديركل اعزام مبلغ و امور ديني سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: بايد ميزگردهايي براي بررسي آرا و افكار پيامبر اكرم(ص) برگزار شود تا بتوانيم با موشكافي افكار ايشان از راهبردهاي رسول گرامي اسلام در مسائل مختلف بهره ببريم.

حجت‌الاسلام جلال رضوي‌مهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك ولادت نبي مكرم اسلام(ص) با بيان اينكه وجود پيامبر اسلام(ص) يكي از نعمت‌هاي بزرگ الهي است، اظهار داشت: قرآن به طور صريح ايشان را خاتم انبيا معرفي كرده است.
وي خاطرنشان كرد: اگر به سيره رسول گرامي اسلام(ص) نگاه كنيم رحمتي براي جهان بوده كه در سيره ايشان به طور مجسم مشاهده مي‌شود و دين مبين اسلام تنها ديني است كه شعار صلح مي‌دهد و مردم را به عدالت و وحدت دعوت مي‌كند.
مديركل اعزام مبلغ و امور ديني سازمان اوقاف و امور خيريه كشور تصريح كرد: رسول گرامي اسلام(ص) نخستين شخصي است كه به فرامين الهي عمل كرده و ايشان سجايا و ويژگي‌هاي اخلاقي بسيار ارزشمندي داشتند.
حجت‌الاسلام رضوي‌مهر با اشاره به اقدامات دشمنان بر ضد پيامبر اكرم(ص) گفت: دشمنان با اقدامات وهن‌آميز به دنبال اين هستند كه اسلام را به چالش بكشند و اين تلاش‌ها به اين دليل است كه مشاهده مي‌كنند گروه گروه جوانان به رحمت للعالمين پناه مي‌برند.
وي خاطرنشان كرد: دشمنان آگاه هستند دين اسلام دين منطبق با فطرت است و مشاهده مي‌كنند كلمات پيامبر اكرم(ص) را عقل و فطرت تاييد كرده و همه وجود نازنين رسول خدا(ص) را محور وحدت‌ مي‌دانند.
مديركل اعزام مبلغ و امور ديني سازمان اوقاف و امور خيريه كشور تصريح كرد: همه مسلمانان و توحيد محوران بايد پيرامون محور پيامبر اكرم(ص) اجتماع داشته باشند و تا به پيروزي نهايي برسيم.
حجت‌الاسلام رضوي‌مهر خاطرنشان كرد: اميد است با عمل به فرامين اين رسول مهر، وحدت و عدالت به عنوان نعمت بزرگ خدا در زندگي فردي و اجتماعي نهادينه شده و پيوند مكتبي با روح بزرگ و متعالي پيامبر اكرم(ص) داشته باشيم.
وي با اشاره به راهبردهاي پيامبر اكرم(ص) در مسير وحدت اذعان داشت: رسول خدا(ص) تفاوتي بين سياه و سفيد قائل نبودند و بين غني و تهيدست فرقي نمي‌گذاشتند.
مديركل اعزام مبلغ و امور ديني سازمان اوقاف و امور خيريه كشور تصريح كرد: پيامبر اكرم(ص) تاكيد بر مشتركات داشتند و در بين مذاهب اسلامي قرآن جايگاه خاصي دارد و بايد ميزگردهايي برگزار شود تا افكار و آراي پيامبر مورد بررسي قرار گيرد تا با استفاده از راهكارهايي كه پيامبر اكرم(ص) براي ترقي ارائه كرده‌اند بتوانيم به موفقيت‌هاي لازم دست يابيم.
حجت‌الاسلام رضوي‌مهر در پايان يادآور شد: در عصر كنوني اسلام در ابتدا و انتها قرار گرفته و جهاني شدن اسلام از وعده‌هاي الهي است كه به زودي محقق مي‌شود.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها