عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وحدت امت اسلام در حال شكل‌گيري است

وحدت امت اسلام در حال شكل‌گيري است
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:12 ب.ظ

آيت‌الله نمازي:
وحدت امت اسلام در حال شكل‌گيري است

خبرگزاري فارس: عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به شكل‌گيري قيام‌هاي مردمي در كشورهاي به ظاهر اسلامي گفت: مردم مسلمان اين كشورها با برپايي اين قيام‌ها در حال تحقق بخشيدن به وحدت امت اسلام هستند.

آيت الله عبدالنبي نمازي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك فرارسيدن هفته وحدت اظهار داشت: يكي از اصول محوري كه كتاب آسماني قرآن كريم روي آن تاكيد كرده، امت واحده است.
وي تصريح كرد: بر اين اساس امت اسلامي بايد متفق باشند و اگر در مسائلي اختلاف نظر وجود دارد؛ نبايد اين اختلاف به شكل تنازع و درگيري جلوه كند.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم اظهار داشت: اگر در جهان اسلام تمام گروه‌ها به دليل داشتن اختلافات فكري رو در روي هم بايستند، ظرفيت‌هاي يكديگر را خنثي كرده و سرمايه‌ها و استعدادها صرف تنازع و درگيري خواهد شد كه اين مسئله به نوبه خود فرسودگي امت اسلامي را به دنبال خواهد داشت.
وي ادامه داد: در اين شرايط است كه حركت مسلمانان به سوي رشد و تكامل جامعه اسلامي عقب افتاده و در نتيجه دشمنان با ضعيف ديدن جبهه اسلامي، بر آن مسلط شده و تمام سرمايه‌هاي جوامع اسلامي را به يغما مي‌برند و آنگاه ديگر نمي‌توان جبران مافات كرد.
آيت الله نمازي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه مبلغين در گسترش وحدت در جامعه نقش بسزايي دارند، ابراز داشت: مبلغان و رهبران فكري و ديني در جهان اسلام نقش موثري در ايجاد وفاق و همدلي بين آحاد مردم مسلمان و گسترش وحدت دارند.
وي با هشدار نسبت به تلاش دشمنان در ايجاد اختلاف بين مسلمانان گفت: دشمن در زمان كنوني از همه ابزارها و امكانات خود براي ايجاد اختلاف بين فرق مسلمان استفاده كرده و سعي مي‌كند با وارونه جلوه دادن حقيقت، شيعه و سني را دشمن يكديگر معرفي كند.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اينكه هدف دشمن سياه كردن فضاي فرهنگي و اجتماعي جامعه است، بيان داشت: امت اسلامي هم بايد مبارزه تبليغي و فرهنگي خود را در اين جبهه انجام دهد تا سم‌پاشي‌هاي دشمن در جبهه حق را خنثي كند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انقلاب مردمي مصر ابراز داشت: اين حركت‌ها كه اخيرا توسط ملت‌هاي مسلمان عليه حكومت‌هاي جائر و دست نشانده استكبار صورت مي‌گيرد، درراستاي تقريب است.
آيت الله نمازي خاطرنشان كرد: حسني مبارك در سال‌هاي اخير با بستن مسير كمك رساني به مردم غزه، در جبهه اسرائيل و درراستاي منافع آن حركت مي‌كرد و حكام ديگر كشورهاي اسلامي هم به آنچه استكبار ديكته كرده عمل مي‌كردند.
وي با بيان اينكه با وحدت امت اسلامي، مرگ سران كشورهاي به ظاهر اسلامي را رقم خواهد زد؛ گفت: حركتي كه از تونس و مصر براي مقابله با حكومت‌هاي جائر و دست نشانده آغاز شده است، همگي درراستاي وحدت امت اسلامي است.
عضو مجلس خبرگان رهبري تاكيد كرد: اگر اين حركت‌ها در جهان فراگير شده و به نتيجه برسد، اساس دستگاه‌هاي جبار استكباري جمع شده و ديگر جايي براي ابراز وجود در دنياي اسلام نخواهند داشت و در اين هنگام مسلمانان حاكم شده و براي ايجاد روابط حسنه با ديگر فرق اسلامي و كشورها برنامه‌ريزي مي‌كنند.
وي خاطرنشان كرد: در جامعه اسلامي ايران شيعيان در كنار اهل سنت بدون هيچ مشكلي زندگي مي‌كنند و به نظر مي‌رسد حكومت‌هاي جديد اسلامي در كشورهاي قيام كننده هم بايد از ايران الگو بگيرند.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها