عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

امام صادق(ع) با انديشه‌هاي انحرافي به شدت مقابله ‌كرد

امام صادق(ع) با انديشه‌هاي انحرافي به شدت مقابله ‌كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:12 ب.ظ

رئيس پژوهشكده تاريخ و سيره اهل بيت:
امام صادق(ع) با انديشه‌هاي انحرافي به شدت مقابله ‌كرد

خبرگزاري فارس: رئيس پژوهشكده تاريخ و سيره اهل بيت(ع) با اشاره به گسترش انديشه‌هاي انحرافي در زمان پيشواي ششم شيعيان گفت: امام صادق(ع) شاگرداني را تربيت كرده بود تا به مبارزه با اين انديشه‌هاي انحرافي بپردازند.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد الله اكبري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به حكومت بني عباس در دوره امامت امام صادق(ع) افزود: بني عباس درزمان خود يك انقلاب فرهنگي، سياسي و علمي را ايجاد كرده بود.
وي با بيان اينكه در دوران امامت امام صادق(ع) مردم از لحاظ ديني، فكري و فرهنگي به چند دسته تقسيم شده بودند، ابراز داشت: در عراق و دمشق كه مركز انديشه‌هاي اسلامي بود، مسلمانان به دو دسته اهل سنت و شيعه تقسيم مي‌شدند.
رئيس پژوهشكده تاريخ و سيره اهل بيت(ع) آغاز شكل‌گيري اهل سنت در زمان امام صادق(ع) اظهار داشت: اهل سنت در اين دوران به چند دسته تقسيم مي‌شدند كه هر كدام آنها در بحث كلامي، فقهي و پيرو احاديث دسته بندي مي‌شدند.
وي با اشاره به اينكه در زمان ولايت امام صادق(ع) گروه‌هاي شيعي به تازگي شكل گرفته بودند، تاكيد كرد: در ميان مسلمانان مذاهب مختلف زيادي به وجود آمده بود و عده‌اي از آنها به ظاهر مسلمان و در باطن مادي‌گرا و به نوعي دچار انديشه‌هاي التقاطي اسلامي و غير اسلامي بودند.
الله اكبري با بيان اينكه گروهي از مردم در اين دوران هيچ مذهبي را نپذيرفته بودند، گفت: امام صادق(ع) در اين دوران مبارزه و مقابله با انديشه‌هاي انحرافي دشمنان اسلام و بحث تعليم و تربيت پيروان دين مبين اسلام را آغاز كردند.
وي مذاهب‌ انحرافي را چند دسته عنوان كرد و ابراز داشت: بخشي از اين گروه‌ها به ظاهر مسلمان، شيعه و گروهي اهل سنت و مادي‌گرايان و گروهي از غلوكنندگان كه هيچ مذهب و ديني را نپذيرفته‌اند، هستند.
رئيس پژوهشكده تاريخ و سيره اهل بيت(ع) با اشاره به ارسال نامه‌هايي از سوي امام جعفر صادق(ع) به شيعيان در خصوص گروه غاليان، اظهار داشت: اين گروه كج‌انديش بوده و عقيده آنها را نبايد به عنوان عقيده اسلامي و شيعه پذيرفت.
وي تاكيد كرد: امام صادق (ع) شاگرداني را تعليم و تربيت كرده بودند كه به مبارزه و مقابله با اين انديشه‌هاي انحرافي كه از سوي دشمنان اسلام صادر مي‌شد؛ برخيزند.
الله اكبري با اشاره به اينكه اين گروه از غاليان در بين شيعيان و اهل سنت تفرقه ايجاد مي‌كردند، افزود: امام جعفر صادق (ع) بيشترين تلاش و وقت خود را صرف هدايت اين گروه كرد و كساني كه از اين گروه هدايت نشدند را نفرين كرد.
وي افزود: امام جعفر صادق(ع) در بين اين گروه‌ها شاگرداني كه خود تربيت كرده بود را قرار مي‌داد تا از گسترش اين انديشه‌هاي انحرافي جلوگيري كنند.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها