عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ورود بخش خصوصي امكان صادرات انرژي را فراهم مي‌كند

ورود بخش خصوصي امكان صادرات انرژي را فراهم مي‌كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:13 ب.ظ

89/12/02 - 15:03
شماره:8912020472
عضو هيئت رئيسه مجلس:
ورود بخش خصوصي امكان صادرات انرژي را فراهم مي‌كند

خبرگزاري فارس: عضو هيئت ‌رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت: ورود بخش خصوصي در توليد انرژي و برق امكان صادرات را در اين زمينه فراهم مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حسين سبحاني‌نيا ظهر امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي اظهار داشت: اقداماتي در حوزه‌هاي مختلف در بخش خصوصي و بازار بورس نفت، آهن‌آلات و فلزات انجام گرفته كه سبب رونق بازار اقتصاد شده است.
وي ادامه داد: اين اقدامات تاثيرات خوبي داشته است و هم اكنون شاهد فعاليت‌هاي اقتصادي و رشد خوبي در بازار بورس هستيم.
وي با اشاره به برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي در مشهد افزود: تا پايان اسفندماه در دهه نخست نشستي پيرامون بخش خصوصي برق برگزار مي‌شود كه قطعا امر مثبتي خواهد بود.
نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه ايران جزو پرمصرف‌ترين كشورهاي دنيا در حوره انرژي و برق است، تصريح كرد: اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها باعث صرفه‌جويي در خانوارها و مصرف كمتر آنها در زمينه انرژي شده است.
وي خاطر نشان كرد: در اين راستا بايد از وسايل كم مصرف و استاندارد براي كاهش مصرف استفاده شود.
وي در ادامه گفت: ورود بخش خصوصي در توليد برق و انرژي ممكن است فرصت‌هايي را براي صادرات برق و انرژي ايجاد كند كه به دليل گستردگي استان خراسان رضوي‌، تردد زائر، هم مرزي با كشورهاي هم جوار و گمركات موجود ظرفيت توليد انرژي و صادرات استان را افزايش مي‌دهد.
نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه در اواخر امسال ميزان 50 درصد از نيروهاي اتمي بوشهر وارد مدار مي‌شود، افزود: در حال حاضر در كشور شرايط خوبي را در ميزات توليد و مصرف انرژي برق وجود دارد و تقريبا توليد ‌و مصرف با هم متعادل است.
وي افزود: برنامه‌هايي نيز درباره استفاده و راه‌اندازي نيروگاه‌هاي بادي و آبي و هسته‌اي در دست اقدام است.
وي در ادامه گفت: بايد تشويق‌هاي دولت براي بخش خصوصي در زمينه توليد برق و انرژي افزايش يابد تا چشم‌انداز روشن‌تري را ايجاد كند.
سبحاني‌نيا در پايان بيان كرد: حركت رو به رشدي در انرژي و برق شكل گرفته و استان خراسان نيز با وجود نيروگاه نيشابور، طوس و ديگر نيروگاه‌هاي مهم استان زمينه‌هاي خوبي را داراست.
انتهاي پيام/م20/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1817
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها