عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رهبران سرسپرده عرب مانع بزرگ ايجاد وحدت هستند

رهبران سرسپرده عرب مانع بزرگ ايجاد وحدت هستند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:13 ب.ظ

رئيس دانشگاه اديان و مذاهب اسلامي:
رهبران سرسپرده عرب مانع بزرگ ايجاد وحدت هستند

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه اديان و مذاهب اسلامي گفت: رهبران سرسپرده و قدرتمداران خائن جهان عرب اصلي‌ترين مانع ايجاد وحدت هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابوالحسن نواب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با تبريك هفته وحدت اظهار داشت: برطرف كردن موانع وحدت يكي از برجسته‌ترين مقدمات تقريب مذاهب اسلامي است.
وي قدرتمندان خائن و رهبران سرسپرده عرب را از اصلي‌ترين موانع پيش روي وحدت اسلامي برشمرد و افزود: با بركنار شدن و خلع آنها، يك دنيا مسئله وحدت آفرين جايگزين مي‌شود.
رئيس دانشگاه اديان و مذاهب اسلامي با اشاره به عبور ناوچه‌هاي جنگي ايران از كانال سوئز تاكيد كرد: اين مسئله نشان مي‌دهد كه تا چه اندازه، وجود اين طاغوت‌ها براي وحدت شكننده بود.
وي با اذعان به اينكه ملت‌ها با يكديگر دوست و برادر هستند و هيچ مشكلي با يكديگر ندارند، تصريح كرد: اين قدرت‌ها هستند كه براي حفظ منافع خود و اربابان غربي مانع ايجاد مي‌كنند كه رفتن آنها، بهار وحدت را نويد مي‌دهد.
نواب اذعان داشت: مسلمانان يد واحده هستند و اين فرعون‌هاي زمان هستند كه دنياي اسلام و مسلمانان را با تقسيم‌بندي‌هاي جغرافيايي و سياسي تكه تكه و پاره پاره كردند.
وي ادامه داد: با فروريختن اردوگاه نوكران آمريكا و اسرائيل، اسلام جايگاه اصلي خود را باز مي‌يابد و شاهد تحقق جهاني‌سازي اسلامي خواهيم بود.
رئيس دانشگاه اديان و مذاهب اسلامي تقويت وحدت را رسالت اصلي روحانيت دانست و گفت: روحانيت بايد با تقويت وحدت اسلامي، مردم را به جايگاه اصلي‌ خود برگرداند.
وي در پاسخ به اين سؤال كه چرا قيام مصر در كشورهاي عربي اين چنين تاثيرگذار شد، بيان داشت: اين به دليل هم زباني و هم‌مذهبي بودن آنهاست كه سبب مي‌شود پيام جهاني و اسلامي به طور گسترده‌اي در جهان مطرح شده و گسترش يابد.
نواب خاطرنشان كرد: اين حركت‌‌ها تداوم يافته و به حركت رو به جلوي خود ادامه خواهد داد و كشورهاي استعمارزده و جهان عرب را يكي پس از ديگري درخواهد نورديد.
وي در مورد احتمال فراگيري اين انقلاب در عربستان گفت: به طور حتم پاي انقلاب به عربستان هم خواهد رسيد، اما اين مسئله به زمان نياز دارد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها