عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

بورس برق سبب ايجاد رقابت در بازار برق مي‌شود

بورس برق سبب ايجاد رقابت در بازار برق مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:13 ب.ظ

89/12/02 - 15:05
شماره:8912020484
عضو كميسيون صنايع و معادن در مجلس:
بورس برق سبب ايجاد رقابت در بازار برق مي‌شود

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون صنايع و معادن در مجلس شوراي اسلامي گفت: بورس برق سبب ايجاد رقابت سالم در بازار برق مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد‌، عزيز اكبريان ظهر امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي در مشهد اظهار داشت: با توجه به اينكه صنعت برق در حال واگذاري به شركت‌هاي خصوصي است، راه‌اندازي بورس در اين زمينه بسيار تاثيرگذار است.


نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي گفت: برق كار توليدي است و صنعت و تكنيك خاصي دارد و دولت براي ساخت نيروگاه‌ها و توليد برق به بخش خصوصي مجوز مي‌دهد، اما بايد شبكه توزيع و توليد برق با هم هماهنگ باشند.


وي اظهار داشت: بورس محلي براي عرضه است و از اين طريق عرضه‌كنندگان و خريداران در يك بازار شناخته شده به‌ صورت كلان به خريد وفروش مي‌پردازند.


اكبريان تصريح كرد: ايجاد بورس برق در كشور سبب ايجاد رقابت سالم در بازار برق مي‌شود و اين رقابت مي‌تواند تاثير‌گذار باشد.


وي با اشاره به وضعيت برق در كشور بيان كرد: اسراف در برق كشور بسيار زياد است و ما بايد به سمت بهينه‌ سازي مصرف گام برداريم.


وي افزود: اگر مي‌خواهيم به رشد صنعتي برسيم، بايد در توليد برق همگام كشورهايي باشيم كه از انرژي‌هاي نو مانند انرژي بادي، خورشيدي استفاده مي‌كنند.


اكبريان با اشاره به تاثيرات هدفمندي يارانه‌ها در زمينه برق گفت: هدفمندي يارانه‌ها مردم را به سمت صرفه‌جويي سوق داده كه اين از تاثيرات مثبت هدفمندي يارانه‌ها است.


نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي(برق) چهارم و پنجم اسفند ماه سال جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق (مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران، شركت بورس كالاي ايران، شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران و شركت سرمايه‌گذاري صنايع برق و آب صبا در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌شود.

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1774
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها