عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

قيام‌هاي رهايي‌بخش مردم ثمره وحدت در انقلاب اسلامي است

دوشنبه 2 اسفند 1389  07:14 ب.ظ

89/12/02 - 15:25
شماره:8912020488
امام جمعه ابركوه:

خبرگزاري فارس: امام جمعه ابركوه گفت: ثمره وحدت در انقلاب اسلامي در قيام‌هاي رهايي بخش مردم در سراسر جهان جلوه‌گر شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ابركوه، حجت‌الاسلام سيدابراهيم حسيني ظهر امروز در جمع اعضاي شوراي آموزش و پرورش، ثمره وحدت در انقلاب اسلامي را ظهور قيام‌هاي رهايي بخش مردم در اقصي نقاط جهان دانست.

وي خاطرنشان كرد: وحدت به اعتبار آثار معجزه‌آسايي كه در عرصه‌هاي مختلف سياسي و اجتماعي و حتي حاكميت ارزش‌هاي ديني دارد، مورد سفارش اكيد قرآن و سنت است.

حسيني بيان داشت: قرآن نيز به امر وحدت تاكيد دارد و اعلام كرده كه به ريسمان خدا چنگ بزنيد و متفرق نشويد، منازعه و اختلاف‌افكني بين خود نكنيد كه سست و بي‌تفاوت خواهيد شد و توان اجتماعي شما از هم خواهد گسست.

امام جمعه ابركوه عنوان كرد: سنت نبوي و علوي نيز همواره بر تحصيل وفاق عمومي تاكيد داشته و رسول خدا (ص) مردم را گرد محور توحيد فرا مي‌خواند و اميرالمومنين (ع) نيز از حقوق حقه‌اي كه ويژه نبوي بود مي‌گذشت و حاضر به خانه‌نشيني مي‌شد تا شيرازه اسلام حفظ شود.

حسيني خاطرنشان كرد: آن حضرت هميشه از تفرقه يارانش مي‌ناليد و نسبت به اتحاد جناح باطل و تفرق جبهه حق رنج مي‌برد كه صريح گفتار آن حضرت در نهج‌البلاغه آمده است.

امام جمعه ابركوه افزود: زيباترين جملات را نيز در ميان بيانات امام راحل در اين زمينه مشاهده مي‌كنيد و ايشان رمز پيروزي انقلاب اسلامي را در وحدت كلمه مي‌دانست.

حسيني خاطرنشان كرد: ثمره وحدت در انقلاب اسلامي در قالب قيام‌هاي رهايي بخش جلوه‌گر شده است.

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 1757
دسترسی سریع به انجمن ها