عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گشايش در زندگي مردم منطقه آزاد ارس ضروري است

گشايش در زندگي مردم منطقه آزاد ارس ضروري است
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:16 ب.ظ

استاندار آذربايجان شرقي:
گشايش در زندگي مردم منطقه آزاد ارس ضروري است

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان شرقي گفت: فعاليت‌هاي اقتصادي منطقه آزاد ارس علاوه بر توسعه منطقه بايد گشايش در زندگي مردم منطقه آزاد ارس ضروري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از جلفا، احمدعليرضا بيگي بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان منطقه آزاد ارس كه با حضور بقايي، معاون رئيس جمهور همراه بود جايگاه مردم در تصميمات بزرگ دولت را يادآور شد.
وي ادامه داد: در تمام اقدمات بزرگ دولت جايگاه مردم در نظر گرفته مي‌شود و منافع مردم در اين طرح‌ها در اولويت قرار دارد.
بيگي تاكيد كرد: اين ديدگاه بر اساس گفتمان انقلاب اسلامي است و در طرح بزرگ هدفمندي يارانه‌ها نيز موضوع منافع و جايگاه مردم در نظر گرفته شد.
استاندار آذربايجان شرقي خاطر نشان كرد: گشايش در زندگي مردم در منطقه آزاد ارس نيز بايد صورت گيرد و اگر بر خلاف اين روند حركت شود شاهد مهاجرت بيشتر مردم از منطقه خواهيم بود.
وي گفت: اگر مردم همراهي مسئولان و تلاش آنان را براي تامين رفاه خود ببينند با مديران منطقه همراهي خواهند داشت.
بيگي با اشاره به حضور دو رئيس جمهور خارجي در آذربايجان شرقي طي سال 89 گفت: حضور هيئت‌هاي خارجي متعدد در استان ظرفيتي مضاعف را براي منطقه آزاد ارس فراهم خواهد كرد.
استاندار آذربايجان شرقي ادامه داد: مسئولان منطقه‌اي در جلفا همراهي و تعامل با مديريت منطقه آزاد تجاري صنعتي ارس را مورد نظر خواهند داشت و با مديريت جديد در اين منطقه امكان دست يافتن به موفقيت‌هاي بيشتر فراهم خواهد شد.
وي بر استفاده از نظرات امام جمعه جلفا تاكيد كرد و گفت: امام جمعه شهرستان جلفا به عنوان محور وحدت در منطقه مطرح است و تعامل‌افزايي در اين راستا صورت خواهد گرفت.
منطقه آزاد ارس در استان آذربايجان شرقي در شمال غربي كشور ايران مساحتي بالغ بر 51 هزار هكتار را از محدوده شهرستان‌هاي جلفا و كليبر شامل مي‌شود.
اين منطقه به دليل توانمندي‌هاي منطقه‌اي و موقعيت استرتژيك و نيز بهره‌مندي از تسهيلات و مزاياي قانوني مناطق آزاد مورد توجه ويژه سرمايه‌گذاران بوده و با تكميل زيرساخت‌هاي آن سرمايه‌گذاران بسياري از داخل و خارج كشور براي سرمايه‌گذاري در آن اعلام آمادگي مي‌كنند.
اين منطقه فعاليت خود را به صورت رسمي از سال 84 آغاز كرده و هم اكنون با تكميل بخشي از زيرساخت‌هاي آن در حوزه‌هاي مختلف آماده ميزباني از سرمايه‌گذاران است.
استراتژي‌هاي صنعت، گردشگري، حمل و نقل، آموزش عالي و تجارت عمده‌ترين استراتژي‌هاي سازمان منطقه آزاد تجاري ـ صنعتي ارس در برنامه‌ريزي‌هاي توسعه‌اي است.
انتهاي پيام/خ20/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها