عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

قرآن كتاب جاودانه‌اي است كه هدايت‌گر بشر است

قرآن كتاب جاودانه‌اي است كه هدايت‌گر بشر است
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:17 ب.ظ

قائم مقام وزارت بهداشت در امور مجلس:
قرآن كتاب جاودانه‌اي است كه هدايت‌گر بشر است

خبرگزاري فارس: قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در امور مجلس در سبزوار گفت: قرآن كتاب جاودانه‌اي ست كه تا پايان جهان مادي و قيامت هدايت‌گر بشر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، پانزدهمين جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاههاي علوم پزشكي كشور ظهر امروز با حضور مقامات لشكري و كشوري، مسئولان و 340 شركت كننده در اين جشنواره در سبزوار با معرفي برترين‌ها بكار خود پايان داد.
رئيس پانزدهمين جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در مراسم اختتاميه اين جشنواره گفت: قطعا اگر تمام امور محوله به وزارت بهداشت با آموخته‌هاي قرآني و دين ما آميخته شود، عطر بوي قرآن و عترت را به خود مي‌گيرد و ما در شرايط بهتر توانايي ارائه خدمت را خواهيم داشت.
كاظم حسن پور افزود: بديهي است قرآن و عترت بزرگ‌ترين پشتوانه براي اجرايي شدن امور است.
وي ادامه داد: رونق گرفتن تفكر قرآني در تمامي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، بيمه كننده خدماتي است كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به آحاد جامعه اسلامي و ملت ايران ارائه مي دهد.
قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در امور مجلس نيز در اين مراسم گفت: اولين دستور و مصوبه در نخستين جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در دولت دهم درباره برگزاري و برقراري ساختار سازماني در 4 وزارتخانه بهداشت و درمان، فرهنگ و ارشاد اسلامي، علوم، تحقيقات و فناوري و آموزش و پرورش در حوزه قرآن و عترت بود.
دكتر سيد رمضان محسن پور تصريح كرد: اين چهار وزارتخانه مسئول شدند در حد قائم مقام وزير و يا معاون در حوزه حوزه هاي قرآن و عترت فعاليت نمايند كه در نهايت بحث قائم مقامي به تصويب رسيد و به وزارتخانه‌هاي مذكور ابلاغ شد.
وي با بيان اينكه ساختار اين طرح در حال حاضر در حال بررسي و نوشتن آيين نامه اي است اظهار داشت: خوشبختانه در اين‌باره نيز وزارت بهداشت يكي از سكانداران اصلي اين طرح است.
وي از قرآن كريم به عنوان كتاب جاودانه اي ياد كرد كه تا پايان جهان مادي و برقراري قيامت هدايت‌گر بشر خواهد بود.
محمد محسني‌پور برخورداري قرآن كريم بعنوان خاتم كتب آسماني و شايسته هدايتگري هميشگي بشر و نيز عدم قرار گرفتن در برابر نقصان و تحريف را از جمله علل جاودانگي قرآن كريم دانست و اضافه كرد: قرآن مجيد گلستاني است كه عطر آن بر فضاي فرح‌بخش روح انسان اثر مي كند و حيات طيب را به مشام جان انسان‌ها مي‌دهد.
قائم مقام وزير بهداشت در امور مجلس شوراي اسلامي همچنين قرآن را بوستاني دانست كه اجزاي و احزاب آن سعادت را به روح قلب‌ها هديه مي‌كند.
وي با بيان اينكه قرآن هادي است، خاطرنشان كرد: بايد با توسل به قرآن از شبهات خارج شده و در مسير پروردگار متعال قرار بگيريم.
وي همچنين با اشاره به آياتي از سوره مباركه انعام يادآور شد: اگر مي‌خواهيم بفهميم كه انس، تماس و در كنار و معيت قرآن قرار گرفته‌ايم، بايد قرآن در روح، جان، رفتار و فرزندان ما متجلي شود.
محمد محسني‌پور خطاب به شركت كنندگان در اين جشنواره گفت: خوشا به حال شما عزيزاني كه مأنوس با قرآن هستيد و درس شجاعت، ايثار، خدمتگزاري و پايداري را از قرآن آموخته‌ايد.
انتهاي پيام/خ10/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1757
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها