عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قرآن كتاب جاودانه‌اي است كه هدايت‌گر بشر است

قرآن كتاب جاودانه‌اي است كه هدايت‌گر بشر است
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:17 ب.ظ

قائم مقام وزارت بهداشت در امور مجلس:
قرآن كتاب جاودانه‌اي است كه هدايت‌گر بشر است

خبرگزاري فارس: قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در امور مجلس در سبزوار گفت: قرآن كتاب جاودانه‌اي ست كه تا پايان جهان مادي و قيامت هدايت‌گر بشر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، پانزدهمين جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاههاي علوم پزشكي كشور ظهر امروز با حضور مقامات لشكري و كشوري، مسئولان و 340 شركت كننده در اين جشنواره در سبزوار با معرفي برترين‌ها بكار خود پايان داد.
رئيس پانزدهمين جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در مراسم اختتاميه اين جشنواره گفت: قطعا اگر تمام امور محوله به وزارت بهداشت با آموخته‌هاي قرآني و دين ما آميخته شود، عطر بوي قرآن و عترت را به خود مي‌گيرد و ما در شرايط بهتر توانايي ارائه خدمت را خواهيم داشت.
كاظم حسن پور افزود: بديهي است قرآن و عترت بزرگ‌ترين پشتوانه براي اجرايي شدن امور است.
وي ادامه داد: رونق گرفتن تفكر قرآني در تمامي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، بيمه كننده خدماتي است كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به آحاد جامعه اسلامي و ملت ايران ارائه مي دهد.
قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در امور مجلس نيز در اين مراسم گفت: اولين دستور و مصوبه در نخستين جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در دولت دهم درباره برگزاري و برقراري ساختار سازماني در 4 وزارتخانه بهداشت و درمان، فرهنگ و ارشاد اسلامي، علوم، تحقيقات و فناوري و آموزش و پرورش در حوزه قرآن و عترت بود.
دكتر سيد رمضان محسن پور تصريح كرد: اين چهار وزارتخانه مسئول شدند در حد قائم مقام وزير و يا معاون در حوزه حوزه هاي قرآن و عترت فعاليت نمايند كه در نهايت بحث قائم مقامي به تصويب رسيد و به وزارتخانه‌هاي مذكور ابلاغ شد.
وي با بيان اينكه ساختار اين طرح در حال حاضر در حال بررسي و نوشتن آيين نامه اي است اظهار داشت: خوشبختانه در اين‌باره نيز وزارت بهداشت يكي از سكانداران اصلي اين طرح است.
وي از قرآن كريم به عنوان كتاب جاودانه اي ياد كرد كه تا پايان جهان مادي و برقراري قيامت هدايت‌گر بشر خواهد بود.
محمد محسني‌پور برخورداري قرآن كريم بعنوان خاتم كتب آسماني و شايسته هدايتگري هميشگي بشر و نيز عدم قرار گرفتن در برابر نقصان و تحريف را از جمله علل جاودانگي قرآن كريم دانست و اضافه كرد: قرآن مجيد گلستاني است كه عطر آن بر فضاي فرح‌بخش روح انسان اثر مي كند و حيات طيب را به مشام جان انسان‌ها مي‌دهد.
قائم مقام وزير بهداشت در امور مجلس شوراي اسلامي همچنين قرآن را بوستاني دانست كه اجزاي و احزاب آن سعادت را به روح قلب‌ها هديه مي‌كند.
وي با بيان اينكه قرآن هادي است، خاطرنشان كرد: بايد با توسل به قرآن از شبهات خارج شده و در مسير پروردگار متعال قرار بگيريم.
وي همچنين با اشاره به آياتي از سوره مباركه انعام يادآور شد: اگر مي‌خواهيم بفهميم كه انس، تماس و در كنار و معيت قرآن قرار گرفته‌ايم، بايد قرآن در روح، جان، رفتار و فرزندان ما متجلي شود.
محمد محسني‌پور خطاب به شركت كنندگان در اين جشنواره گفت: خوشا به حال شما عزيزاني كه مأنوس با قرآن هستيد و درس شجاعت، ايثار، خدمتگزاري و پايداري را از قرآن آموخته‌ايد.
انتهاي پيام/خ10/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1817
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها