عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

ورود به بازار بورس برق نيازمند قوانين شفاف است

ورود به بازار بورس برق نيازمند قوانين شفاف است
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:17 ب.ظ

مديرعامل توزيع برق خراسان رضوي:
ورود به بازار بورس برق نيازمند قوانين شفاف است

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت توزيع برق خراسان رضوي گفت:پيش‌نياز ورود به بازار بورس برق، قواعد و قوانين شفاف و تضمين بخش خصوصي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمدرضا مزيني ظهر امروز در آستانه برگزاري نخستين فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي در مشهد اطهار داشت: حركت به سوي بازار بورس برق و بخش خصوصي اجتناب ناپذير بوده و نقطه عطف در راستاي اجراي اصل 44 قانون اساسي است.
وي در ادامه گفت: خصوصي سازي برق در سياست اصل 44 تحول بزرگي ايجاد مي‌كند تا شركت‌هاي خصوصي به عنوان بازيگران اصلي برق وارد بازار شده و در رقابتي سالم به رشد و بهره‌وري دست يابند.
مزيني با بيان اينكه900 هزار مشترك برق در استان خراسان رضوي به جز شهرهاي مشهد، طرقبه و شانديز تحت پوشش خدمات اين شركت هستند،‌ افزود: اين شركت كار برق‌رساني به 24 شهرستان و 65 مركز شهر و 2 هزار 700 روستا را بر عهده دارد.
وي خاطرنشان ساخت: بيش از 50 درصد برق استان را در اختيار امور كشاورزي قرار دارد و استان خراسان رضوي با 35 هزار كيلومتر شبكه توزيع بزرگ‌ترين شبكه برق در سطح كشور است.
مديرعامل شركت توزيع برق خراسان رضوي افزود: توليد در خراسان بيش از مصرف مي‌باشد و در حوزه توليد نيروگاهها نيز بيشتر بوده كه معادل با بيش از 2هزار و800 مگابايت و تبادل به شبكه سراسري تا سقف 700 مگابايت مي باشد.
وي بااشاره به اينكه ميزان ميانگين خاموشي در سطح كشور 8/2 دقيقه است افزود: اين ميزان در استان خراسان 6دهم دقيقه است كه به ازاي هر مشترك 59 صدم است.
مزيني تلفات برق كشوري را در حدود 16 درصد دانست و خاطرنشان كرد: تلفات برق استان خراسان رضوي 5/11 درصد بوده كه وضعيت مطلوبي را در كشور دارد.
وي زمينه براي فعاليت‌هاي توليد انرژي خراسان رضوي را مساعد برشمرد و گفت: در صورت افزايش حمايت ها در اين خصوص سرمايه‌گذاري‌هاي سنگين وخوبي در زمينه توليد انرژي صورت مي‌گرفت.
وي در رابطه با انرژي‌هاي نو و پاك افزود: فعاليت‌هايي در اين زمينه شروع شده كه خراسان زمينه مساعدي براي توليد انرژي خورشيدي با بيش از 300 روز افتاب دارد.
مزيني به انرژي بادي در بينالود به عنوان يكي از بهترين تونل هاي بادي خراسان رضوي اشاره كرد و ابراز داشت:همچنين در نشتيفان خواف چندين آسياي بادي با سابقه طولاني و موقعيت بسيار خوب براي توليد برق از انرژي پاك بادي وجود دارد.
مزيني با اشاره به اينكه انرژي پراكنده (DG) از استقبال خوبي در صنعت برق برخوردار شده است، افزود: شركت‌هاي وارد شده به اين بخش داراي توفيقات خوبي در اين‌باره بوده‌اند.
نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي(برق) چهارم وپنجم اسفند ماه سال جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق كشور(مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور،شركت مديريت شبكه برق ايران،شركت بورس كالاي ايران،شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران ، شركت سرمايه گذاري صنايع برق و آب صبا،بانك تجارت و بانك توسعه صادرات در مشهد برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/خ20/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1774
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها