عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نيازمند پوست‌اندازي در مناطق آزاد هستيم

نيازمند پوست‌اندازي در مناطق آزاد هستيم
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:19 ب.ظ

دبير شوراي هماهنگي امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي:
نيازمند پوست‌اندازي در مناطق آزاد هستيم

خبرگزاري فارس: دبير شوراي هماهنگي امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي گفت: در حال حاضر نيازمند پوست‌اندازي و تغيير نگرش در مناطق آزاد هستيم و اين مناطق بايد به عنوان كانون سرمايه‌گذاري مطرح شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از جلفا، حميد بقايي بعد از ظهر امروز در جمع مديران استاني آذربايجان شرقي در منطقه آزاد ارس بر ضرورت تحول در فعاليت مناطق آزاد تجاري صنعتي تاكيد كرد و اظهار داشت: مناطق آزاد كشور در ابتداي تاسيس به عنوان دروازه ورود كالا مطرح شد و سود سرشاري نيز نصيب عده‌اي خاص شد.
دبير شوراي هماهنگي امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي تاكيد كرد: در حال حاضر نيازمند پوست‌اندازي و تغيير نگرش در مناطق آزاد هستيم چرا كه امروز ورود اجناس از مناطقه آزاد داراي آن منفعت گذشته نيست و بايد منطقه آزاد واقعي تاسيس شود.

* گشايش شعبات بانك‌هاي خارجي در منطقه ارس مورد توجه قرار گيرد
وي گفت: يكي از مهم‌ترين نيازها در مناطق آزاد بانك است كه به عنوان يك زيرساخت نرم افزاري مطرح است و با وجود مشكلات فراوان در اين راستا بايد كار را آغاز كرد.
بقايي خاطر نشان كرد: گشايش شعبات بانك خارجي در منطقه آزاد ارس بايد مورد توجه مديريت اين منطقه قرار گيرد و بتوان مبادلات پولي اين منطقه را به واسطه بانك‌هاي خارجي انجام داد.

*‌مناطق آزاد متعلق به همه مردم كشور است
معاون رئيس جمهور با بيان اينكه مناطق آزاد متعلق به همه مردم كشور است، گفت: مسئولان مناطق آزاد مجري هستند ولي مالكيت آن متعلق به همه مردم كشور است و اين مسئله امروز در سطح جهان مورد توجه قرار مي‌گيرد.

*افق ديد در مناطق آزاد بايد ملي و تجاري باشد
دبير شوراي هماهنگي امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي يادآور شد: افق ديد در مناطق آزاد بايد ملي و منطقه‌اي باشد و نبايد به نگاه استاني در اين راستا اكتفا كرد، چراكه اين مسئله موجب رشد كم منطقه خواهد شد.
وي با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود در منطقه آزاد ارس گفت: تعامل ميان مسئولان مختلف استاني و ائمه جمعه خواهد توانست كانون قدرتمند اقتصادي را در منطقه ايجاد كند.
انتهاي پيام/خ20/ع

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1777
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها