عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كارگروه ويژه پيشگيري از جرايم در چابهار برگزار شد

كارگروه ويژه پيشگيري از جرايم در چابهار برگزار شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:23 ب.ظ

با حضور معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه؛
كارگروه ويژه پيشگيري از جرايم در چابهار برگزار شد

خبرگزاري فارس: كارگروه ويژه پيشگيري از جرايم با حضور معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه در چابهار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه محمدباقر ذوالقدر معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه در مراسم افتتاح اين كارگروه تخصصي با تأكيد بر ضرورت توجه همه‌ جانبه به موضوع پيشگيري از وقوع جرم تمركز بر دو نهاد خانواده و مدرسه را به عنوان اولويت‌هاي نخست معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع قوه قضاييه در برنامه‌ريزي‌هاي پيشگيرانه برشمرد و گفت: مهمترين اولويت معاونت پيشگيري تمركز بر دو نهاد خانواده و مدرسه و توجه ويژه به حوزه‌‌هاي فرهنگي و اجتماعي است چرا كه بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي مردمي و نهادهاي مدني در ترويج فرهنگ پيشگيري و تبديل آن به يك فرهنگ، ماندگار و پايدار است.

ذوالقدر توجه به نهاد مدرسه و خانواده را در چارچوب نگاه فرايندي به پيشگيري از وقوع جرم توصيف كرد و با ارائه تحليلي از وضعيت جرايم در كشور و تبيين اهداف واولويت‌هاي پيشگيري، رويكرد «مديريت پيشگيري» در كشور را تلفيقي از پيشگيري‌هاي غيركيفري و كيفري دانست و افزود: نگاه رويكردي ما به پيشگيري يك نگاه فرايندي است كه نخستين گام آن پيشگيري از شكل‌گيري انگيزه ارتكاب جرم در جامعه و تمركز بر ريشه‌ها و علل و عوامل وقوع جرايم است.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه گام دوم پيشگيري را پيشگيري‌هاي وضعي و سلب فرصت‌هاي ارتكاب جرم و ابزار ارتكاب جرم از مجرمين دانست و افزود: گام بعدي پيشگيري‌هاي كيفري و اصلاح مجرمين، اجراي عدالت كيفري و پيشگيري از تكرار جرم توسط مجرمين است.

وي با اشاره به تحول مفاهيم مجرمانه و نرخ رو به رشد جرايم در جهان و فزوني آن به نسبت رشد اقتصادي و رشد جمعيت در اغلب كشورها، ظهور جرايم نوين و نوظهور از جمله جاريم سايبري را از چالش‌هاي اصلي كشورهاي جهان دانست.

ذوالقدر در ادامه افزود: معاونت پيشگيري قوه قضاييه از ابتداي تأسيس تاكنون، كه كمتر از 10 ماه از آن مي‌گذرد؛ با طراحي و تصويب ساختار مناسب ستادي و استانها و تصويب شرح وظايف و حدود و حيطه اختيارات معاونت پيشگيري استانها، اهداف و اولويت‌هاي سال 90 پيشگيري را در دو سطح ملي و استاني تعيين كرده است و انشاء‌ا... با بهره‌گيري از همه ظرفيت‌هاي كشور و رفع خلاءهاي قانوني موجود نسبت به مديريت مؤثر پيشگيري اقدام خواهد كرد.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه در ادامه حضور در چابهار با افتتاح ساختمان دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان در جمع قضات و كاركنان دادگستري شهرستان چابهار سخنراني و با حضور در منزل چند تن از خانواده شهيدان واقعه تاسوعاي چابهار از چند حوزه قضايي و زندان چابهار بازديد و با گروهي از زندانيان آن شهرستان از نزديك صحبت كرد
انتهاي پيام/

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1757
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها