عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

استقرار روحانيون در مناطق محروم به عهده سازمان اوقاف نيست

دوشنبه 2 اسفند 1389  07:26 ب.ظ

معاون فرهنگي سازمان اوقاف در گفت‌وگو با فارس:

خبرگزاري فارس: معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: استقرار روحانيون در مناطق محروم به عهده سازمان اوقاف نيست و در اصل اين وظيفه سازمان تبليغات و معاونت تبليغ حوزه علميه قم در قالب طرح هجرت است.

حجت‌الاسلام احمد شرفخاني در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره نحوه اعزام مبلغان به مناطق محروم و چرايي محروميت برخي از اين مناطق از داشتن روحاني به صورت دائمي اظهار داشت: رويكرد اصلي سازمان اوقاف و امور خيريه اعزام روحانيون و مبلغين از حوزه‌هاي علميه قم و ساير حوزه‌هاي بزرگ كشور مثل خراسان رضوي به امامزادگان و بقاع متبركه سراسر كشور است چرا كه مديريت بقاع متبركه و امامزادگان به عهده سازمان اوقاف است.

وي ادامه داد: رويكرد دوم سازمان اوقاف و امور خيريه اعزام مبلغين و روحانيون به مناطق محروم كشور است؛ مناطقي كه احساس كنيم سازمان تبليغات اسلامي يا دفتر تبليغات و يا معاونت تبليغ حوزه علميه قم اعزامي به اين مناطق ندارند، تسهيلاتي را براي اعزام مبلغين و روحانيون به اين مناطق در نظر مي‌گيريم.

شرفخاني با تذكر اين نكته كه اعزام‌هايي كه از سوي سازمان اوقاف و امور خيريه انجام مي‌شود اعزام‌هاي مناسبتي و موقتي است، ‌خاطرنشان كرد: استقرار روحانيون در مناطق محروم به عهده سازمان اوقاف نيست و در اصل اين وظيفه سازمان تبليغات و معاونت تبليغ حوزه علميه قم در قالب طرح هجرت است و اگر اعزامي توسط سازمان اوقاف انجام شود، اولويت با اعزام روحانيون به امامزادگان و بقاع متبركه است.

معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه افزود: با اين اعزام‌ها در واقع مناطقي كه از روحاني محروم هستند، بهره‌مند مي‌شوند و اين روحانيون در امامزادگان و بقاع متبركه برنامه‌هاي تبليغي و فرهنگي خاص خود را نيز خواهند داشت.
انتهاي پيام/

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 1757
دسترسی سریع به انجمن ها