عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

استقرار روحانيون در مناطق محروم به عهده سازمان اوقاف نيست

استقرار روحانيون در مناطق محروم به عهده سازمان اوقاف نيست
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:26 ب.ظ

معاون فرهنگي سازمان اوقاف در گفت‌وگو با فارس:
استقرار روحانيون در مناطق محروم به عهده سازمان اوقاف نيست

خبرگزاري فارس: معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: استقرار روحانيون در مناطق محروم به عهده سازمان اوقاف نيست و در اصل اين وظيفه سازمان تبليغات و معاونت تبليغ حوزه علميه قم در قالب طرح هجرت است.

حجت‌الاسلام احمد شرفخاني در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره نحوه اعزام مبلغان به مناطق محروم و چرايي محروميت برخي از اين مناطق از داشتن روحاني به صورت دائمي اظهار داشت: رويكرد اصلي سازمان اوقاف و امور خيريه اعزام روحانيون و مبلغين از حوزه‌هاي علميه قم و ساير حوزه‌هاي بزرگ كشور مثل خراسان رضوي به امامزادگان و بقاع متبركه سراسر كشور است چرا كه مديريت بقاع متبركه و امامزادگان به عهده سازمان اوقاف است.

وي ادامه داد: رويكرد دوم سازمان اوقاف و امور خيريه اعزام مبلغين و روحانيون به مناطق محروم كشور است؛ مناطقي كه احساس كنيم سازمان تبليغات اسلامي يا دفتر تبليغات و يا معاونت تبليغ حوزه علميه قم اعزامي به اين مناطق ندارند، تسهيلاتي را براي اعزام مبلغين و روحانيون به اين مناطق در نظر مي‌گيريم.

شرفخاني با تذكر اين نكته كه اعزام‌هايي كه از سوي سازمان اوقاف و امور خيريه انجام مي‌شود اعزام‌هاي مناسبتي و موقتي است، ‌خاطرنشان كرد: استقرار روحانيون در مناطق محروم به عهده سازمان اوقاف نيست و در اصل اين وظيفه سازمان تبليغات و معاونت تبليغ حوزه علميه قم در قالب طرح هجرت است و اگر اعزامي توسط سازمان اوقاف انجام شود، اولويت با اعزام روحانيون به امامزادگان و بقاع متبركه است.

معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه افزود: با اين اعزام‌ها در واقع مناطقي كه از روحاني محروم هستند، بهره‌مند مي‌شوند و اين روحانيون در امامزادگان و بقاع متبركه برنامه‌هاي تبليغي و فرهنگي خاص خود را نيز خواهند داشت.
انتهاي پيام/

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1757
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها