عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مديرکل زندان‌هاي استان قزوين: مدير زندان‌ها احساس امنيت رواني را در کارکنان بارور كنند

مديرکل زندان‌هاي استان قزوين: مدير زندان‌ها احساس امنيت رواني را در کارکنان بارور كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:31 ب.ظ

مديرکل زندان‌هاي قزوين، بي‌توجهي مديران به کارکنان را از عوامل اصلي فرسودگي شغلي بيان کرد وگفت: روش‌هاي غيراصولي وبرنامه‌هاي غيرقابل انعطاف درمديريت، نارضايتي کارکنان را در محيط شغلي بهه همراه خواهد داشت.

 

به گزارش ايسنا، «حميدرضا فراست‌طلب» درنشست با رؤساي زندان‌هاي استان قزوين گفت:فرسودگي شغلي به دليل فشارهاي ناشي از محيط کار و يا سرخوردگي درکارکنان ايجاد مي‌شود. افرادي که دچار فرسودگي شغلي مي‌شوند، تمايل دارند با بي‌تفاوتي و سهل انگاري، خود وکار خود راکوچک و بي‌ارزش جلوه دهند.

 

مديرکل زندان‌هاي قزوين گفت: از بين رفتن انگيزه وخلاقيت واحساس ناتواني درکارمندان، نتايج فرسودگي شغلي است و همراه با بدبيني و بي‌اعتمادي و ناسازگاري با همکاران ومدير تجلي مي‌يابد.

فراست‌طلب به همه رؤساي زندان‌هاي استان تأکيد کرد: بهبود عملکرد شغلي، با شناسايي توانمنديهاي پرسنل ميسر است و بايد مسؤليت‌هاي شغلي متناسب با ظرفيت فرد، واگذار شود.

 

وي بهره‌گيري از تمام توان کارکنان در انجام وظايف محوله و ارزيابي درست عملکرد شغلي را از روش‌هاي مديريت علمي برشمرد.

مديرکل زندان‌هاي قزوين افزود: با تغيير شرايط کاري نامساعد و از بين بردن فشارهاي محيط کار مي‌توان فرسودگي شغلي را از بين برد.

اين مقام مسوؤل ايجاد ارتباط عاطفي مناسب در کارکنان و توجه به رفاه آنان را زمينه کاهش فشارحاصل ازکار درون زندان دانست.

وي گفت: مديران زندان براي پيشگيري و مقابله با شرايط سخت، بايد با به کارگيري روش‌هاي خلاقانه احساس امنيت رواني را درکارکنان بارور كنند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها