عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

معاون دادستان مشهد: جشنواره‌هاي فرهنگي در کاهش جرايم مؤثر است

معاون دادستان مشهد: جشنواره‌هاي فرهنگي در کاهش جرايم مؤثر است
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:31 ب.ظ

معاون دادستان مشهد گفت: برگزاري جشنواره هاي فرهنگي و هنري در کاهش بروز جرايم مؤثر است.

 

به گزارش ايسنا، مرتضوي با تأکيد بر ضرورت برگزاري جشنواره‌هاي هنري در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي گفت:‌ برگزاري همايشها ، جشنواره‌ها و فعاليت‌هاي هنري و فرهنگي در صورتي که کاربردي انجام شود بسيار تأثير گذار خواهد بود.

 

وي با اعلام اينکه از ابزار هنر بايد در جهت کاهش آسيبهاي اجتماعي به خوبي استفاده شود، افزود: هر يک از سازمان‌هاي مرتبط با موضوع آسيب‌هاي اجتماعي در صورتي که وظايف خود را به موقع، مناسب و به درستي انجام دهند، شاهد کاهش چشمگير آسيب‌هاي اجتماعي خواهيم بود.

 

وي برگزاري نخستين جشنواره عکس گلستانه توسط مؤسسه گلستان علي (ع) را اقدامي مناسب در جهت آگاهي بخشي به مردم در قالب هنر دانست و تصريح کرد: اين جشنواره مي‌تواند نقش بسزايي در کاهش آسيب پذيري کودکان خياباني داشته باشد.

 

مرتضوي با اعلام اينکه طلاق و اعتياد از مهمترين عوامل به وجود آمدن آسيب‌هاي اجتماعي است، خاطرنشان کرد: ‌در خراسان رضوي به دليل مرز مشترک با دو کشور افغانستان و ترکمنستان علاوه بر اين موارد، حضور اتباع بيگانه نيز بر تعداد اقشار آسيب پذير افزوده است.

 

وي اظهاركرد: ‌زورگيري، توزيع مواد مخدر و مزاحمت‌هاي خياباني از مهمترين سوء استفاده‌هايي است که از اين افراد انجام مي شود.

وي با اشاره به اينکه زنان، دختران و کودکان داراي احساسات و عواطف لطيفي بوده و با کوچکترين ترفندي فريب مي خورند، اضافه کرد: ‌با برگزاري جشنواره ها و همايش‌ها بايد سطح آگاهي اين افراد را بالا برد تا از سؤ استفاده جنسي و غير جنسي در امان باشند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها