عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افتتاح فاز اول پروژه‌ي ملي IP/Mapls و بيستمين درگاه بين‌المللي زيرساخت

افتتاح فاز اول پروژه‌ي ملي IP/Mapls و بيستمين درگاه بين‌المللي زيرساخت
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:31 ب.ظ

پروژه IP/Mapls، بستر دولت الكترونيكي، تجارت الكترونيكي و آموزش الكترونيكي را فراهم مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمود خسروي - مدير عامل شركت ارتباطات زيرساخت - در مراسم افتتاح دو پروژه شامل فاز اول پروژه ملي IP/Mapls و بيستمين درگاه بين المللي زيرساخت در منطقه نوردوز، روند اجرايي پروژه‌ها را توضيح و گزارشي در اين زمينه ارائه داد.

وي افزود: رويكرد جديد زيرساخت در ابتداي سال اين بود كه نقاط مرزي را در 20 نقطه نهايي كرده و امكانات را در آن ايجاد كند و در اين راستا پروژه‌ي نوردوز كه يكي از درگاه‌هاي بين‌المللي است، ايجاد شد و اقدامات لازم در اين زمينه صورت گرفت.

او افزود: در پروژه IP/Mapls كليه نيازهاي اپراتورها مثل شركتهاي ندا و يا ICPها در اين پروژه ديده شده و ايجاد بستر براي اين اپراتورها مثل ويپ، VPN و IPTV در اين شبكه قابل ارائه است كه بستر دولت الكترونيكي، تجارت الكترونيكي و آموزش الكترونيكي را فراهم مي‌كند.

به گزارش ايسنا، هم‌چنين در اين مراسم كريمي ـ معاون شركت ارتباطات زيرساخت ـ درباره‌ي سرويس‌ها، اجراي پروژه و نحوه نصب پروژه توضيحاتي ارائه داد.

وي گفت: اجراي پروژه‌ي IP/Mapls كمك اصلي در جهت تحقق اهداف اصلي سند چشم‌انداز براي هاب شدن در منطقه دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها