عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افتتاح پخش ماهواره‌يي برنامه‌هاي شبکه استاني خراسان شمالي

افتتاح پخش ماهواره‌يي برنامه‌هاي شبکه استاني خراسان شمالي
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:33 ب.ظ

معاون توسعه فن‌آوري صداوسيما گفت: تلاش غرب جهت جلوگيري از گسترش فعاليت‌هاي رسانه‌يي ايران بيشتر شده است.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، علي احمدي در آيين افتتاح پخش ماهواره‌يي برنامه‌هاي شبکه استاني و 32 فرستنده تلويزيوني و راديويي FM در خراسان شمالي، افزود: امروز اهميت رسانه‌هاي انقلاب اسلامي در دنيا تبيين شده و اثرات آن جرقه‌هاي اساسي را در کشورهاي مصر و تونس ايجاد کرده است.

وي با اشاره به اينکه عصر امروز عصر رسانه است، ادامه داد: کشورهاي اروپايي فعاليت‌هاي خود را در جهت جلوگيري از پخش شبکه العالم که حقايق دنيا را با صداقت انعکاس مي‌دهد، متمرکز کرده‌اند.

علي احمدي اظهار كرد: اکنون فعاليت رسانه‌ها در دنيا بسيار موثر بوده است و اميد است با فراهم کردن زيرساخت‌ها و محتواي عالي برنامه‌ها، پيشرفت کشور چشمگيرتر شود.

وي رسانه را محور توسعه دانست و بيان کرد: يکي از فن‌آوري‌هاي مهم ارسال شبکه استاني بر روي ماهواره است که هم اکنون هر 30 استان کشور به اين فن‌آوري دست يافته‌اند.

***

به گزارش ايسنا، استاندار خراسان شمالي نيز با اشاره به اينکه اين استان، استاني جوان است و نياز به معرفي دارد، اظهار كرد: تمامي قابليت‌هاي اين استان از قيبل نيروي انساني، طبيعت و جغرافياي طبيعي بايد به کشور و دنيا معرفي شود.

ابوطالب شفقت با ذکر اينکه سالانه 15 ميليون مسافر و زائر از اين استان عبور مي‌کند اين در حالي است که مدت ماندگاري آنها شش ساعت است که چهار ساعت آن در مسير جاده طي مي شود، افزود: عدم شناخت آنها از زيبايي هاي طبيعي، صنايع دستي و آثار فرهنگي علت اصلي اين امر است.

وي با اشاره به اينکه پايه کشاورزي در استان شناخته شده نيست اين در حالي است که بيش از80 درصد اقتصاد اين استان از طريق بخش کشاورزي تامين مي‌شود، اظهار كرد: افتتاح اين پروژه فرصت مغتنمي براي معرفي اين بخش در کشور است.

***

مدير کل صدا و سيماي خراسان شمالي نيز گفت: با پيگيري‌هاي انجام شده، توليد برنامه در اين مرکز از نيم ساعت در روز به هفت ساعت افزايش يافته است.

قنبر مهدوي زاده افزود: در اين راستا 200 فرستنده FM در سراسر استان براي دريافت برنامه‌ها نصب شده و اکنون با افتتاح 32 فرستنده نزديک به 85 درصد از برنامه‌ها در سراسر استان پوشش داده مي‌شود.

وي ادامه داد: اين فرستنده‌ها بيش از 200 هزار نفر را در استان تحت پوشش قرار مي‌دهد.

***

به گزارش ايسنا، رييس مجمع نمايندگان خراسان شمالي نيز گفت: دنياي امروز به جاي اينکه انرژي خود را صرف جنگ كند، صرف گرفتن انديشه‌ها کرده است، به طوري که اکنون آمريکا ميليون‌ها دلار صرف گسترش افکار خود مي‌کند.

محمدرضا حسين‌نژاد افزود: بسياري از ظرفيت‌هاي خراسان شمالي در کشور شناخته شده نيست که افتتاح اين پروژه گام بزرگي در معرفي اين استان در کشور خواهد بود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها