عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

رييس كميته داوران فوتبال: كسي نبايد عليه داوران انتقاد كند

رييس كميته داوران فوتبال: كسي نبايد عليه داوران انتقاد كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:33 ب.ظ

حسين عسگري گفت: بازيكنان و مربيان فوتبال در زمينه آگاهي از قوانين داوري ضعيف‌اند.

رئيس كميته داوران فدراسيون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در حاشيه دومين دوره دانش افزايي مربيان برتر ايران اظهار كرد: مربيان و بازيكنان و حتي كادرهاي سرپرستي تيم‌هاي فوتبال گاهي از قوانين داوري بي‌اطلاع‌اند كه اين مسئله برايشان مشكل ساز مي‌شود.

وي ادامه داد: مربيان ما به اين دليل كه از همه قوانين آگاهي ندارند. در شرايط خاصي مسابقه نسبت به تصميم‌هاي داوران عكس‌العمل‌هايي نشان مي‌دهند كه بر مبناي معيار غلط ذهني‌شان است و فكر مي‌كنند بر طبق قانون عمل مي‌كنند، در حالي كه اينگونه نيست.

عسگري همچنين با بيان اين كه عكس‌العمل‌هاي مربيان در شرايط مسابقه ممكن است كار را به جاي باريك بكشاند و باعث ايجاد مشكل براي خود و ديگران كند به همين دليل بايد آگاهي مربيان را درباره مسايل داوري بيشتر كنيم.

رئيس كميته داوران فدراسيون فوتبال در ادامه با بيان اينكه بايد ديدگاه مربيان نسبت به داوري تغيير كند افزود: به همان نسبت كه داوران به خود اجازه نمي‌دهند كه درباره مسايل فني تيم‌ها اظهار نظر كنند، همانطور هم از مربيان انتظار مي‌رود درباره داوري صحبت و انتقاد نكنند، اما چطور مي‌شود يك مربي به خود اجازه مي‌دهد به كميته داوران نامه بدهد و تقاضاي تغيير داور بازي را بكند؟

عسگري در ادامه با اشاره به انتقاد برخي درباره برخورد كميته داوران با مربياني كه بر عليه داوري‌ها صحبت مي‌كنند و آن برخوردها را "سليقه‌اي" مي‌دانند تصريح كرد: اين كه با برخي مربيان برخورد مي‌شود و با برخي نه به اين دليل است كه ما با آنچه مي‌بينيم يا مي‌شنويم برخورد مي‌كنيم. ما از صبح تا شب مشغول بررسي رسانه‌ها نيستيم كه بدانيم چه كسي درباره داوري حرف زده است و چه كسي نزده است، اما به آن جايي كه بدانيم كسي بر عليه داوري حرف زده است، براي حمايت از داور و حفظ اعتماد به نفس او با گوينده برخورد مي‌كنيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها