عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

وزير ارتباطات تاكيد كرد: توسعه‌ي اينترنت به‌عنوان استراتژي مشخص در دستور كار است

وزير ارتباطات تاكيد كرد: توسعه‌ي اينترنت به‌عنوان استراتژي مشخص در دستور كار است
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:36 ب.ظ

وزير ارتباطات با اشاره به افتتاح فاز اول هسته اصلي شبکه ملي اطلاعات، گفت: به منظور تحقق اهداف پيش‌بيني شده براي تحقق دولت الکترونيکي، توسعه شبکه‌هاي زيرساختي يکي از برنامه‌هاي اصلي دولت محسوب مي‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر رضا تقي‌پور در مراسم افتتاح دو پروژه شامل فاز اول پروژه ملي IP/Mapls و بيستمين درگاه بين‌المللي زيرساخت در منطقه نوردوز اظهار كرد: توسعه پهناي باند به‌عنوان يك نياز ضروري براي بسياري از كشورها محسوب مي‌شود و ما در منطقه ژئوپولتيكي خاصي قرار گرفتيم كه با توجه به ترافيك بالا به سرعت بالا هم نيازمند است؛ امروز كانال سوئز با توجه به اشباع ظرفيت به مسير موازي و مطمئن براي برقراري ارتباط بدون قطعي و اختلال نياز داشته است.

وي با بيان اين كه وقتي يك ارتباط با حجم و كيفيت موجود در منطقه بخواهد برقرار شود، طبيعي است كه كار بسياري را مي‌طلبد، گفت: ما داراي جايگاه ويژه‌ و خاصي خواهيم بود و با رويكردي كه شركت زيرساخت داشته، روز به روز شاهد پر شدن خلاء‌هاي موجود هستيم.

او افزود: پروژه‌هاي امروز از جمله پروژه‌ي نوردوز، نخستين پروژه در راستاي ترانزيت بود و قطعا موقعيت و فرصت استثنايي براي كشور است كه اگر نتوانيم از آن استفاده كنيم ديگران جاي ما را مي‌گيرند.

تقي‌پور افزود: در فضاي مجازي سرعت با نور است و ما وقت زيادي براي شكار فرصت‌ها نداريم، بايد به نحوي حركت كنيم كه ايران در جايگاه مناسبي قرار بگيرد و بايد سرعت كار را افزايش داده و دولت و سيستم‌هاي نظارتي ما را در رسيدن به اهداف ياري كنند.

وزير ارتباطات گفت: با افتتاح بيستمين درگاه بين‌المللي در مرز نوردوز، ارتباط شرق به غرب و شمال به جنوب عملياتي مي‌شود.

وي با بيان اين كه ايران از نظر جغرافيايي در منطقه‌اي حضور دارد که مي‌تواند به عنوان پل و قطب ارتباطي منطقه ايفاي نقش کند، خاطر نشان کرد: اين درگاه، جهت ارتباط با کشور ارمنستان با ظرفيت اوليه 30 گيگابيت بر ثانيه آماده‌سازي شده و ظرفيت افزايش پهناي باند را دارد.

وزير فن‌آوري اطلاعات با بيان اينكه شبكه‌ي IP/Mapls، فاز اول هسته اصلي شبكه ملي اطلاعات است، گفت: بايد بگويم در برنامه‌هاي قبلي در بحث صوت توسعه لازم را داشتيم، اگرچه هنوز در مناطق محروم و مناطقي كه جا مانده، بحث صوت بايد تكميل شود اما امروز شبكه داده‌ها و شبكه‌هاي تصويري با توجه به اهداف دولت الكترونيك، بايد مورد توجه قرار بگيرد تا در اين حوزه عقب نمانيم.

تقي‌پور افزود: اين پروژه يكي از محورهاي اساسي براي رسيدن به اهدافمان است و بايد به بحث ارتقاي كيفي آن نيز پس از تكميل شدن شبكه توجه بسياري شود و روز به روز نياز كاربران در بخش خصوصي، كسب و كار و كاربران خانگي به افزايش پهناي باند بيش‌تر مي‌شود كه اين پروژه مي‌تواند زيرساخت را در اين زمينه افزايش دهد.

وي افزود: توسعه اينترنت را به‌عنوان استراتژي مشخص در دستور كار داريم و به خاطر مسائل امنيتي و استقلالي كه بايد در حوزه ارتباطات نسبت به ساير كشورها داشته باشيم، بايد به اين گونه موضوعات توجه خاصي شود؛ ما منكر ارتباطات صحيح و امن نيستم اما اين كار بايد از طريق شبكه امن مديريت شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها