عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

بزرگترين ICU خاورميانه امروز در بيمارستان خاتم الانبيا افتتاح مي‌شود

بزرگترين ICU خاورميانه امروز در بيمارستان خاتم الانبيا افتتاح مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:37 ب.ظ

با حضور رئيس جمهوري
بزرگترين ICU خاورميانه امروز در بيمارستان خاتم الانبيا افتتاح مي‌شود

خبرگزاري فارس: بزرگترين بخش بيمارستاني ICU كشور و خاورميانه و بزرگترين مركز علوم اعصاب كشور امروز با حضور رئيس جمهوري و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران در بيمارستان خاتم الانبيا تهران افتتاح مي‌شود.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، پيرحسين كوليوند، مدير بيمارستان خاتم الانبيا عصر امروز در يك نشست خبري در محل اين بيمارستان گفت: بخش ICU جديد بيمارستان خاتم الانبيا با 33 تخت مراقبت‌هاي ويژه برزگترين بخش ICU در كشور و حتي خاورميانه است و شايد يك يا 2 كشور در دنيا بخش مراقبتهاي ويژه با اين وسعت داشته باشند.

وي ادامه داد: هزينه ايجاد و تجهيز هر تخت ICU بين 70 تا 100 ميليون تومان است كه البته ما توانستيم با بهره گيري از توان داخلي و نظارت مستقيم كادر فني بيمارستان خاتم الانبيا هر تخت ICU جديد اين بيمارستان را با بهره‌گيري از بهترين تكنولوژي روز دنيا به ازاي هر تخت 35 ميليون تومان ايجاد كنيم.

مدير بيمارستان خاتم الانبيا اضافه كرد: بعد از اين بيمارستان بزرگترين بخش ICU كشور در بيمارستان امام خميني(ره) تهران با حداكثر 14 تخت است البته ما در اين بخش علاوه بر 33 تخت ويژه امكان اضافه كردن 7 تا 8 تخت اكسترا نيز با امكانات و تجهيزات كامل ICU را داريم.

وي گفت: در اين بخش به ازاي هر تخت بيمارستاني 3 پرستار آموزش ديده تخصصي مراقبتهاي ويژه حضور دارد كه هر يك از آنها در يك شيفت به طور تمام وقت بالاي سر بيمار است. علاوه بر آن تيم پزشكان متخصص و بيهوشي نيز به طور دائم در اين بخش مستقر است و خدمات تخصصي و مراقبت‌هاي ويژه را به بيماران ارائه مي‌‌كند.

كوليوند اضافه كرد: بالاي سر هر بيمار در اين بخش يك مانيتور و دوربين وجود دارد كه به طور دائم همه حالات فيزيكي بيمار را ضبط مي‌كند كه علاوه بر امور پزشكي در آينده از اين سيستم كه در تمام بخش‌هاي بيمارستان خاتم الانبيا نصب مي‌شود براي ملاقات غير حضوري و مجازي بستگان بيمار با وي از طريق اينترنت استفاده مي‌شود كه اين سيستم از سال آينده راه‌اندازي مي‌شود.

وي گفت: علاوه بر بخش ICU بزرگترين مركز علوم اعصاب كشور نيز امروز با حضور رئيس جمهوري در اين بيمارستان افتتاح مي‌شود كه خدمات پيشرفته پزشكي را با حضور پزشكان صاحب نام دنيا از جمله پروفسور محسن مهاجر، پزشك برجسته ايراني از آلمان، پروفسور سميعي و تعداد ديگري از پزشكان نام آور ايراني و خارجي از داخل و خارج كشور به بيماران ارائه مي‌شود.

وي ادامه داد: حدود 2 هزار بيمار نخاعي جانباز و بيش از اين ميزان بيمار نخاعي غير جانباز در كشور داريم كه نيازمند خدمات پزشكي در همه زمينه‌ها از جمله گوارش، كليه، قلب، روانپزشكي، كنترل درد، سلامت جنسي و درمان سرطان هستند كه تمام اين خدمات به صورت يكجا در اين مركز به بيماران ارائه مي‌شود.

وي گفت: براي درمان بهتر اين بيماران تيم پزشكي متشكل از متخصصان رشته‌هاي مختلف با هم مي‌نشينند و درباره بيماري فرد بحث مي‌كنند تا به بهترين تشخيص و درمان براي بيمار برسند و آن را اجرا كنند.

كوليوند همچنين از راه‌اندازي بخش‌هاي جديد ليزر پزشكي و مركز جامع توانبخشي در اين بيمارستان خبر داد.

بعد از پايان اين نشست خبري اعلام شد كه محمود احمدي نژاد، رئيس جمهوري حدود ساعت 19 امروز همراه با مسعود رزيبافان، معاون رئيس جمهوري و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران بخش ICU و مركز جامع علوم اعصاب بيمارستان خاتم الانبيا را افتتاح مي‌كند.
انتهاي پيام/ش

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1757
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها