عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كرزاي كشته شدن بيش از 50 غيرنظامي افغان را در عمليات ناتو محكوم كرد

كرزاي كشته شدن بيش از 50 غيرنظامي افغان را در عمليات ناتو محكوم كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:37 ب.ظ

رئيس جمهور افغانستان نيروهاي ناتو را به كشتن بيش از 50 غيرنظامي افغان در استان شرقي ناآرام كونار متهم كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در پي بيانيه حامد كرزاي رئيس جمهور افغانستان، فضل الله وحيدي والي استان كونار تعداد غيرنظاميان كشته شده در عمليات 4 روزه ناتو در اين استان را 63 تن اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، كرزاي با استناد به اطلاعات آژانس جاسوسي افغانستان و مقامات محلي گفت كه حدود 50 غيرنظامي در عمليات‌هاي نيروهاي بين‌المللي در منطقه قاضي آباد استان كونار كشته شده‌اند.

وحيدي پيشتر به خبرگزاري رويترز گفته بود كه كشته ها شامل 20 زن و تعدادي كودك بوده‌اند و عمدتا در حملات هوايي نيروهاي ايساف عليه شبه نظاميان در منطقه قاضي آباد كشته شده‌اند.

كرزاي ضمن محكوم كردن اين كشتارها متعهد به انجام تحقيقات در اين زمينه شد.

ناتو اعلام كرد كه تحقيقاتي را را جع به اين اتهامات انجام خواهد داد و تاييد كرد كه عملياتهايي در اين مناطق ناآرام در حال انجام است ولي اعلام كرد كه در اين عمليات‌ها تنها 36 شبه نظامي كشته شده‌اند.

سرهنگ پاتريك هاينز سخنگوي ناتو در بيانيه‌اي گفت: ما در حال ارزيابي فوري اين اتهامات هستيم و يافته‌هايمان را گزارش خواهيم كرد.

در اين بيانيه آمده است: سيستم‌هاي اطلاعاتي ما نشان مي‌دهد كه 36 شبه نظامي مسلح كشته شده‌اند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها