عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس هيات مديره‌ي شرکت زيرساخت خبر داد: افزايش ظرفيت IP کشور به بيش از 450 گيگابيت

رييس هيات مديره‌ي شرکت زيرساخت خبر داد: افزايش ظرفيت IP کشور به بيش از 450 گيگابيت
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:39 ب.ظ

معاون وزير ارتباطات گفت: ظرفيت IP کشور از 40 گيگابيت به بيش از 450 گيگابيت افزايش مي‌يابد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، دکتر فرقاني - معاون وزير و رييس هيات مديره شرکت ارتباطات زيرساخت ـ در مراسم افتتاح دو پروژه شامل فاز اول پروژه ملي IP/Mapls و بيستمين درگاه بين‌المللي زيرساخت در منطقه نوردوز، با بيان اينكه با پروژه نوردوز ايران مي‌تواند نقش پل ارتباطي را در منطقه ايفا كند گفت: ترافيك عظيمي بالغ بر 25 ترابيت از طريق درياي سياه وجود دارد كه با اين پروژه بخش عظيمي از آن منتقل مي‌شود.

او ادامه داد: اگر بتوانيم زيرساخت لازم را براي ترانزيت بين‌الملل ايجاد كنيم، مي‌توانيم حجم عظيمي از آن ترافيك را كه بالغ بر 25 ترابيت است به خود اختصاص دهيم كه اين كار به سرمايه‌گذاري عظيمي در حوزه علمي، اقتصادي و فني نياز دارد و اجراي اين پروژه گام اول براي رسيدن به هدف نهايي محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه اين درگاه براي ارمنستان و حجم آن 30 گيگابيت است كه در آينده نيز افزايش مي‌يابد، با اشاره به پروژه شبکه ملي ديتا نيز گفت: با اجراي اين پروژه ارايه خدمات و سرويس‌هاي جديد فن‌آوري اطلاعات و ارايه سرويس‌هاي دولت الکترونيکي در راستاي ايجاد شبکه ملي اطلاعات عملياتي خواهد شد.

به گزارش ايسنا اين پروژه شبکه ملي ديتا شامل 55 سايت در سطح کشور است و در اين فاز 22 سايت شامل 3 مرکز بين‌الملل در شهرهاي شيراز، تهران و تبريز، همراه 19 سايت ديگر، براي نخستين بار در کشور به صورت برخط ( online) راه‌اندازي شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها