عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تدوين نقشه راه براي احياي حقوق بشر و زنان در كشورهاي اسلامي

تدوين نقشه راه براي احياي حقوق بشر و زنان در كشورهاي اسلامي
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:40 ب.ظ

رييس مركز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري با اشاره به برگزاري سومين اجلاس امور زنان متشكل از نمايندگان كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي در آذر ماه امسال در تهران، گفت: تحكيم و تقويت بنيان خانواده يكي از اولويت‌هاي اين اجلاس بود.

به گزارش سرويس زنان خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مجتهد زاده رييس مركز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري طي سخناني در نشست مديران كل امور بانوان استانداري‌ها با اشاره به برگزاري سومين اجلاس زنان اسلامي در تهران اظهار داشت: تعميق باورهاي ديني زنان، زمينه سازي جهت حضور فعالتر زنان در عرصه هاي سياسي، علمي و فرهنگي و ارائه الگو از زنان مسلمان در ايران و جهان از اولويتهاي سومين اجلاس امور زنان بود.

وي اين اجلاس را فرصتي براي ارائه توانمندي‌هاي زنان دانست و افزود: تشكيل كميته زن، خانواده و اقتصاد در اين اجلاس چشم اندازي براي خانواده و اقتصاد در كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي بود.

مجتهد زاده با اشاره به بيانيه پاياني اجلاس امور زنان در سه حوزه مفهومي، ساختاري و سياسي بيان داشت: تاكيد بر نقش تربيتي زنان، اذعان به وجود كاستي در شاخصه‌هاي توسعه در جهان و رفع آنها با توجه به ويژگي‌هاي فرهنگي اسلامي، تاكيد بر جامعيت آموزه‌هاي ديني و لزوم توجه به محروميت زنان مسلمان از موارد مورد توجه اين اجلاس در حوزه مفهومي بود.

رئيس مركز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري تدوين نقشه راه براي احياي حقوق بشر و زنان در كشورهاي اسلامي را از مبحث ساختاري اين بيانيه اعلام كرد وگفت: يكي از پيشنهادات مهم اين بيانيه كه به عنوان سندي رسمي در سازمان كنفرانس اسلامي به تصويب رسيد افزايش مشاركت زنان دراصلاح الگوي مصرف مي‌باشد.

مجتهد زاده خاطرنشان كرد: بند 40 بيانيه اجلاس امور زنان در تهران از دبير كل سازمان كنفرانس اسلامي خواسته است در جهت عملياتي كردن بندهاي بيانيه بعد از 2 سال بايد در اين خصوص گزارشي ارئه دهد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها