عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معيني: سرمربي تيم ملي تا اوايل سال 90 انتخاب خواهد شد

معيني: سرمربي تيم ملي تا اوايل سال 90 انتخاب خواهد شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:41 ب.ظ

فريدون معيني سرپرست کميته تيمهاي ملي فوتبال درباره نشست کميته فني و همچنين نتايج آن و گزينه‌هاي موردنظر براي تيم ملي بزرگسالان، کارگاه بررسي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي و کنفرانس جام جهاني ژاپن صحبت کرد.

 

 

به گزارش ايسنا، فريدون معيني درباره بحثهايي که پس از جلسه کميته فني پيش آمد گفت: «به هر ترتيب قرار بود شنبه سرمربي تيم ملي اميد مشخص شود، اما کميته فني که مسئوليت و وظيفه اش بررسي گزينه‌هاست و نظر جمعي دارد تصميم گرفت تا فعلا سرمربي تيم اميد مشخص نشود. همانطور که قبلا هم گفته بوديم تيم ملي فوتبال بزرگسالان تا مرداد ماه سال 90 (1 تا 10 مرداد) که در رقابت هاي مقدماتي جام جهاني 2014 بازي دارد فعلا برنامه مهمي ندارد و فقط بايد تمرينات آماده سازي را انجام دهد. »

 

 

وي ادامه داد: «البته ما تا اوايل سال 90 سرمربي جديد را انتخاب خواهيم کرد، ضمن اينکه به نظر من بايد با صبر و حوصله و بررسي همه جانبه گزينه‌هاي داخلي و خارجي اين اتفاق بيافتد و با عجله کار از پيش نمي‌رود. تيم ملي نوجوانان که سرمربي دارد و تيم جوانان تا اواخر مهر 90 هيچ رقابت جدي ندارد و بايد فقط تمرينات آماده سازي‌اش را دنبال کند. به همين دليل براي اين تيم هم وقت انتخاب داريم. تنها وضعيت تيم ملي اميد اضطراري بود و شنبه در نشست درباره گزينه‌ها هم بحث شد، اما اين تيم هم حدود يک ماهي است که هومن افاضلي را به عنوان مسئول فني بالاي سر خود مي بيند و اردو و بازي تدارکاتي داشته، به همين دليل ما انتخاب سرمربي جديد را به پس از بازي با قرقيزستان موکول کرديم.»

 

 

معيني در ادامه گفت: «البته اين نيست که کار تيمهاي جوانان، اميد و بزرگسال تعطيل شده باشد، در همه رده هاي سني استعداديابي انجام مي شود. 9 مربي استعدادياب با سيستمهاي جديد استعداديابي در حال فعاليت هستند. 27 مربي به صورت پاره وقت و 60 مربي به صورت دوره اي در حال استعداديابي براي تيم هاي ملي هستند.»

 

 

معيني درباره کارگاه هم انديشي مربيان برتر گفت: «کارگاه بسيار خوبي برگزار شد. هدف نزديک کردن مربيان از نظر فکري به همديگر بود تا دوره هاي آموزشي را براي سطوح بالاتر بتوانند فرا بگيرند. در بحث داوري کارگاه خوبي توسط عسگري برگزار شد و جالب است به اين جمله پلاتيني رئيس يوفا اشاره کنم که گفته زماني فوتبال به تمام ظرفيتش خواهد رسيد که بازيکنان و مربيان درباره داوري هيچ صحبتي نکنند.»

 

 

رئيس کميته جوانان درباره کنفرانس ژاپن نيز گفت: «در کارگاه به صورت پاورپوينت مطالبي درباره آناليز جام جهاني و نحوه مديريت فوتبال و تيمهاي ملي و همچنين کنفرانس جام جهاني ژاپن ارائه کردم. علت پيشرفت ژاپن مشخص کردن راه پيشرفت، سازماندهي براي اجراي مسابقات و توزيع اهداف در پايين ترين سطوح فوتبال است. همه مربيان در ژاپن با هدف‌هاي فدراسيون فوتبال آشنا هستند و به ارتقايش کمک مي کنند. برنامه آنها اين است که تا سال 2015 جزو 10 تيم برتر دنيا باشند و در سال 2050 قهرمان جام جهاني شوند. همه همدل هستند و اين يعني اينکه مي خواهند به اهدافشان برسند.»

 

 

وي در پايان گفت: «در نهايت نتيجه گيري گردهمايي روز شنبه مربيان اين بود که تغيير فکري و نگرش درباره فرهنگ حاکم تغيير دهيم و با نزديک شدن به هم از نظر افکار و عقايد به صورت کامل به سوي اهدافي که چشم انداز فوتبال مشخص کرده برسيم. من از رسانه‌ها مي خواهم که رسالتشان در انتشار و انعکاس اين اطلاعات و جلسات به همه مربيان و علاقمندان فوتبال را به خوبي انجام دهند تا شاهد پيشرفت فوتبال باشند.»

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها