عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سگ‌هاي هار گردشگران را از «بالي» فراري مي‌دهند

سگ‌هاي هار گردشگران را از «بالي» فراري مي‌دهند
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:41 ب.ظ

سگ‌هاي هار جزيره «بالي» اندونزي گردشگران را از اين جزيره فراري مي‌دهند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در شرايطي كه از روزهاي پاياني ماه سپتامبر دولت «اندونزي» در راستاي تلاش‌هايش براي بازگرداندن گردشگران به جزيره زيباي «بالي»، قطب گردشگري اين كشور، هزاران سگ ولگرد اين جزيره را واكسينه كرد، حمله سگ‌هاي هار به ساكنان و گردشگران «بالي» همچنان ادامه دارد.

به گزارش جاكارتا گلوب، تنها در سال جاري ميلادي پنج نفر در بالي به دليل حمله سگ‌هاي هار فوت كرده‌اند و صدها تن نيز كه بخش قابل توجهي از آنها گردشگر بوده اند، توسط سگ‌هاي هار گاز گرفته شده‌اند.

در اين شرايط، سگهاي هار گردشگران را از بالي فراري داده و برخي كشورها نيز به گردشگران خود را براي سفر به اين جزيره هشدار دادند.

اين در حالي است كه در ماه ژوئن وزير گردشگري اندونزي اعلام كرد كه دولت اين كشور قصد دارد تا با دو برابر كردن تعداد دهكده‌هاي گردشگري اين كشور به رقم 450 دهكده‌ در سال 2011، مقدمات رشد چشمگير صنعت گردشگري اين كشور را فراهم كند.

دهكده‌هاي گردشگري تمامي مشخصات مقاصد گردشگري را دارا بوده و در آنها علاوه بر ارايه خدمات رفاهي به گردشگران، صنايع دستي اين كشور نيز معرفي مي‌شود.

از سالها قبل، كشور آسيايي اندونزي، به ويژه شهر جاكارتا ـ پايتخت آن ـ به مقصد گردشگران كشورهاي مختلف جهان، به خصوص كشورهاي قاره‌ي آسيا و منطقه‌ي اقيانوس آرام تبديل شده است كه بخش اعظم آن‌ها از كشورهاي مالزي، چين، سنگاپور، ژاپن و كره جنوبي هستند.

برخي كارشناسان دليل اصلي رشد چشم‌گير تعداد گردشگران اندونزي را پايين بودن نرخ اقامت در هتل‌هاي اين كشور مي‌دانند.

اندونزي در جنوب شرق آسيا از اجتماع چندهزار جزيره‌ي كوچك و بزرگ تشكيل شده است كه بخش اعظم آن‌ها غيرمسكوني‌اند. اقتصاد اين كشور بر پايه‌ي گردشگري، صادرات محصولات كشاورزي، نفت، ذغال‌ سنگ و مس است.

اين كشور به‌دليل آب‌وهواي گرم و استوايي در ماه‌هاي پاياني سال ميزبان گردشگران اروپايي است كه اين تعداد در زمان تعطيلات سال نو ميلادي به بيشترين ميزان خود مي‌رسد. ازسوي ديگر، آب‌وهواي استوايي و باران‌هاي موسمي موجب تبديل شدن اين كشور به يكي از قطب‌هاي صادرات محصولات كشاورزي قاره‌ي آسيا شده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها