عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بشير باباجان زاده برگ برنده تيم محمد بنا

بشير باباجان زاده برگ برنده تيم محمد بنا
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:43 ب.ظ

تيم ملي کشتي فرنگي ايران براي دومين بار قهرمان جام جهاني کشتي فرنگي شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، جام جهاني کشتي فرنگي با حضور 10 تيم برتر جهان در مينسک بلاروس به پايان رسيد که تيم ملي ايران در فينال موفق شد روسيه را با نتيجه نزديک 4 بر 3 شکست دهد و براي دومين بار قهرمان اين رقابتها شود.

ايران در حالي که در سه وزن اول صاحب سه پيروزي شده بود، سه مسابقه متوالي را با شکست پشت سر گذاشت تا تکليف قهرماني را مسابقه سنگين وزن تعيين کند که بشير باباجان زاده ملي پوش جوان وزن 120 کيلوگرم ايران برگ برنده محمد بنا بود و با برتري او مقابل حريفش، تيم ملي ايران به عنوان قهرماني رسيد.

محسن حاجي پور، اميد نوروزي و سعيد عبدولي ديگر کشتي گيران پيروز ايران بودند و فرشاد عليزاده، طالب نعمت پور و بابک قرباني شکست خوردند.

همچنين بلاروس ميزبان مسابقات 4-3 آذربايجان را شکست داد و بر سکوي سوم ايستاد.

سامان طهماسبي در اين ديدار سليم عليموف دارنده مدال طلاي سال 2005 جهان را شکست داد، اما در نهايت آذربايجان اين نبرد نزديک را واگذار کرد. طهماسبي در جام جهاني 4 برد و يک باخت داشت.

 

** گزارش کشتي هاي فينال:

55 کيلوگرم: محسن حاجي پور جانشين جوان حميد سوريان مقابل نظير مانکيف قهرمان المپيک پکن دست به کار بزرگي زد. او با انجام باراندازهاي بي نقص در سه تايم(0-1، 1-0 و 7-0) به برتري رسيد. مانکيف در المپيک سوريان را در يک کشتي بحث انگيز شکست داده بود.

60 کيلوگرم: اميد نوروزي در سه تايم (0-2، 1-0 و 1-0) اصلان عبدولين را مغلوب کرد تا ايران 2-0 پيش افتد.

66 کيلوگرم: سعيد عبدولي نشان داد که چيزي از قهرمان سال 2010 جهان کم ندارد و موفق شد آمباکو واچادزه را با شکست بدرقه کند. عبدولي در يک کشتي حساس در سه تايم (1-0، 0-1 و 3-0) به برتري رسيد. عبدولي پس از پيروزي در وقت اول، در وقت دوم توسط داوران با يک اخطار و يک امتياز به حريف جريمه شد. اين امتياز به خاطر ضربه زدن عبدولي به سر حريف داده شد که البته بحث انگيز بود. اما قهرمان بازيهاي آسيايي در تايم سوم جاي حرف و حديثي باقي نگذاشت و با اجراي فن 2-0 به پيروزي رسيد تا ايران 3-0 پيش افتد و تنها يک گام با قهرماني فاصله داشته باشد.

74 کيلوگرم: در اين وزن نوار پيروزي هاي ايران قطع شد و فرشاد عليزاده نفر سوم سال 2009 جهان در سه تايم(0-1، 2-0 و 0-3) به اميل شرف الدينوف دارنده مدال برنز 2010 جهان باخت.

84 کيلوگرم: با پيروزي در اين وزن، روسيه فاصله اش را با ايران کمتر کرد. طالب نعمت پور وقت اول را 2-0 باخت. آلن خوگائف که چندي پيش قهرمان جام پادوبني شد در وقت اول نعمت پور را در کلينچ تا روي سينه بالا کشيد و با اجراي فن 2 امتياز گرفت. در تايم دوم در حالي که نعمت پور براي فرار از شکست به امتياز احتياج داشت در ثانيه پاياني حريفش را بارانداز کرد که در ابتدا داوران به خاطر تمام شدن وقت امتياز ندادند اما با بازبيني فيلم 2 امتياز به نام نعمت پور ثبت شد. در وقت سوم هم اين ماجرا تکرار شد اما ين بار نعمت پور يک ثانيه ديرتر بارانداز زد تا داوران امتيازي ندهند و دست خوگائف بالا رود. روسيه با اين برد اميدوارتر شد.

96 کيلوگرم: بابک قرباني مي توانست با پيروزي اش خيال محمد بنا و تيمش را بابت قهرماني راحت کند اما او هم در سه تايم به رستم توتروف باخت تا با 3-3 شدن نتيجه، نفس ها در سينه حبس شود. قرباني وقت اول را 1-0 باخت اما در تايم دوم با اجراي يک سالتوي زيبا 3 امتياز از قهرمان جام پادوبني گرفت تا وقت سوم کشتي گير برنده را تعيين کند. قرباني در وقت سوم هم همين برنامه را داشت اما توتروف باهوش تر بود و اجازه اجراي فن به قهرمان بازي هاي آسيايي را نداد تا 1-0 برنده شود و روسيه سومين پيروزي متوالي را به دست آورد. با اين نتيجه همه چيز به کشتي سنگين وزن کشيد که البته با سه شکست متوالي ايراني ها وضعيت روحي به سود حريف باباجان زاده در مسابقه آخر بود.

120 کيلوگرم: هر چند تعدادي دانشجوي ايراني در سالن 3 هزار نفري شهر مينسک تيم ملي را تنها نگذاشته بودند و با جان و دل تشويق مي کردند اما جو به سود روس ها بود چرا که تماشاگران بلاروسي طبيعتا دوست داشتند کشور همسايه و همزبانشان قهرمان شود. در وقت اول اين کشتي حساس که تيم قهرمان را تعيين مي کرد، شاهرودي ايوب اف روسي نتوانست به بشير باباجان زاده جوان فني بزند و يک امتياز را از دست داد تا وقت اول به نفع ملي پوش ايران تمام شود. در 30 ثانيه پاياني وقت دوم باباجان زاده به اجراي فن نياز داشت تا کار را تمام کند که در ثانيه هاي پاياني با بارانداز و به پل بردن حريف به خوبي قدرتش را به رخ روسها کشيد تا با برتري 3-0 در اين تايم برگ برنده ايران باشد و جام قهرماني را به اردوي ايران بياورد.

 

نتايج انفرادي فينال:

ايران 4 – روسيه 3

55 کيلوگرم: محسن حاجي پور 8 – نظير مانکيف 1(0-1، 1-0 و 7-0)

60 کيلوگرم: اميد نوروزي 2برنده – اصلان عبدولين 3( 0-3، 1-0 و 1-0)

66 کيلوگرم: سعيد عبدولي 4 – آمباکو واچادزه 1 ( 1-0، 0-1 و 3-0)

74 کيلوگرم:فرشاد عليزاده 2– اميل شريف الدينوف 4(0-1، 2-0 و 0-0-3)

84 کيلوگرم: طالب نعمت پور 2- آلن خوگائف 3( 0-2، 2-0 و 0-1)

96 کيلوگرم: بابک قرباني در سه تايم به رستم توتروف باخت.(0-2، 3-0 و 0-1)

120 کيلوگرم: بشيرباباجان زاده 4– شاهرودي ايوب اف صفر( 1-0 و 4-0 )

 

رده بندي پاياني جام جهاني کشتي فرنگي:

1- ايران 2- روسيه 3- بلاروس 4- آذربايجان 5- ترکيه 6- قزاقستان 7- ارمنستان 8- کوبا 9- کره جنوبي 10- بلغارستان

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها