عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

هشدار پسر قذافي به مردم اين كشور "قذافي مانند بن‌علي و مبارك نيست"

هشدار پسر قذافي به مردم اين كشور "قذافي مانند بن‌علي و مبارك نيست"
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:43 ب.ظ

سيف‌الاسلام قذافي ملت ليبي را تهديد كرد كه دو راه حل پيش رو دارند؛ يا موافقت با مذاكره ملي يا استفاده از سلاح و جنگ داخلي.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از سايت شبكه الجزيره، سيف الاسلام قذافي پسر معمر قذافي رهبر ليبي، در گفت‌وگوي تلويزيوني تاكيد كرد كه ده‌ها هزار تن به طرابلس پايتخت ليبي آمدند تا از قذافي دفاع كنند.

وي تاكيد كرد كه پدرش در طرابلس است و اوضاع را هدايت مي‌كند.

وي خاطر نشان كرد‌: تا آخرين لحظه و تا آخرين نيرويي كه داريم به مبارزه ادامه خواهيم داد. هرگز شبكه‌هايي مانند الجزيره‌، العربيه يا بي‌.بي.سي به ما نخواهند خنديد. ما هزاران جوان را آموزش داديم و در ليبي زندگي خواهيم كرد و در ليبي خواهيم مرد و از يك وجب از خاك ليبي چشم پوشي نمي‌كنيم و هرگز آن را به سران گروهك‌ها، اراذل و اوباش و معتادان نخواهيم داد.

سيف الاسلام قذافي گفت: بايد از امروز (دوشنبه) مذاكرات ملي درباره قانون اساسي ليبي آغاز شود.

وي همچنين به مردم ليبي هشدار داد: در صورتي كه اعتراض‌ها متوقف نشود ليبي با خطر استعمار روبرو است. غرب هرگز اجازه آشوب و يا اشاعه تروريسم و مواد مخدر و يا ايجاد امارت‌هاي اسلامي در ليبي را نخواهد داد.

سيف الاسلام قذافي خاطر نشان كرد كه طرح‌هايي با هدف جنجال برانگيزي از سوي رسانه‌هاي عربي و خارجي در خصوص وقايع ليبي وجود دارد و اين رسانه‌ها از عدم پوشش وقايع ليبي از سوي رسانه ملي سوء استفاده مي‌كنند و از كشته شدن صدها نفر و وجود مزدور در ليبي صحبت مي‌كند.

وي خاطر نشان كرد:‌ سرمايه‌هاي خارجي در صورت سقوط نظام از كشور خارج خواهند شد و يا تاراج خواهند شد. همچنين سيلي از خون در صورت سقوط نظام در كشور جاري خواهد شد. همه دست به سلاح خواهند برد و ما براي صدها هزار كشته خواهيم گريست.

پسر معمر قذافي گفت:‌ ليبي مصر يا تونس نيست و گسترش آشوب در ليبي هزار مرتبه بدتر از وضعيت اين دو كشور خواهد بود و قذافي نيز مانند زين العابدين بن علي، رئيس جمهور مخلوع تونس و حسني مبارك، رئيس جمهور مخلوع مصر نيست، بلكه وي يك رهبر مردمي است.

وي ادامه داد: ارتش ليبي همچنان نقش اساسي در حفظ امنيت و نظم عمومي به هر بهايي ايفا مي‌كند و مانند ارتش تونس يا مصر نيست و تا آخرين لحظه از قذافي حمايت خواهد كرد.

وي اعتراض‌هاي اخير در ليبي را فتنه و آشوبي بزرگ توصيف كرد و نسبت به جنگ داخلي ليبي با توجه به ماهيت قبيله‌اي اين كشور هشدار داد.

وي گفت:‌ پشت اين وقايع سه گروه وجود دارند؛ يك گروه برنامه‌ريزي شده و منظم كه دربرگيرنده اتحاديه‌هاي مختلف است كه آنها خواسته‌هاي سياسي مشخصي دارند. دوم گروه‌هاي اسلام‌گرا كه به پايگاه ارتش حمله كردند و سربازان آنها را كشتند و گروه سوم اراذل و اوباش و معتادان و زندانيان گريخته از زندان هستند كه به دنبال ايجاد ناامني هستند.

وي تصريح كرد: ده‌ها آفريقايي و عرب از جمله مصري و تونسي دستگير شدند كه براي ايجاد آشوب در كشور استخدام شده بودند و آنها جزئي از طرح‌هاي توطئه چيني عليه ليبي هستند.

سيف‌الاسلام قذافي مردم ليبي را به دنباله روي از عقلشان فرا خواند و گفت: بايد از فرصت كنوني براي انجام مذاكرات ملي استفاده كنيم و كميته‌اي براي تدوين قانون اساسي تشكيل شود.

وي وعده داد كه مجموعه قانوني جديدي در زمينه آزادي مطبوعات، آزادي فعاليت سازمان‌هاي جامعه مدني و آزادي‌هاي كلي و نيز ادامه توسعه‌، اعطاي وام به جوانان‌ و خريد خانه به طور قسطي تصويب خواهد شد.

اين در حالي است كه مردم ليبي در هنگام سخنراني سيف الاسلام قذافي با پرتاب كفش اظهارات وي را رد كردند.

شركت كنندگان در تظاهراتي در ميدان سكاري، يكي از ميدان‌هاي شهر بنغازي، در مقابل تلويزيون بزرگي كه سخنراني سيف الاسلام قذافي پخش مي‌شد، كفش‌هاي خود را به نشانه اعتراض بالا گرفتند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها