عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يونس قانوني: هرگز نمايندگي مردم را با وزارت عوض نمي‌كنم

يونس قانوني: هرگز نمايندگي مردم را با وزارت عوض نمي‌كنم
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:56 ب.ظ

89/12/02 - 13:38
شماره:8912020289
يونس قانوني: هرگز نمايندگي مردم را با وزارت عوض نمي‌كنم

خبرگزاري فارس: رئيس سابق پارلمان افغانستان گزارش‌هايي مبني بر معامله سياسي با رئيس جمهور افغانستان و پذيرش وزارت خارجه به جاي رياست پارلمان را به شدت رد كرد و گفت كه هرگز نمايندگي مردم را با وزارت معامله نمي‌كنم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در كابل، يونس قانوني امروز به خبرنگاران گفت كه هرگز با حامد كرزي در مورد واگذاري وزارت خارجه صحبت نكرده است.
روزهاي گذشته، گزارش‌هايي منتشر شد كه حامد كرزي به قانوني پيشنهاد كرده است تا در ازاي كناره‌گيري از نامزدي كرسي رياست پارلمان، كرسي وزارت خارجه را به وي واگذار خواهد كرد.
قانوني رئيس سابق پارلمان افغانستان و يكي از نامزدان مطرح براي احراز كرسي رياست پارلمان افغانستان است كه در اولين دور انتخابات براي احراز كرسي رياست پارلمان با "عبدالرب رسول سياف " به رقابت پرداخت.
يك ماه از افتتاح پارلمان افغانستان مي‌گذرد اما با گذشت يك ماه از افتتاح اين نهاد، نمايندگان مردم افغانستان تاكنون نتوانسته اند شخصي را به عنوان رئيس پارلمان تعيين كنند.
سرانجام پس از چهار دور انتخابات، نمايندگان مردم افغانستان بر آن شدند تا كميسيوني را تشكيل دهند كه اين كميسيون به راه حلي ممكن براي انتخاب رئيس بپردازد و پارلمان را از اين بن بست خارج سازد.
اين كميسيون 3 راه حل را به پارلمان پيشنهاد كرد كه نمايندگان مردم افغانستان "تفاهم سياسي " را براي انتخاب رئيس پذيرفتند.
نشست امروز نمايندگان مردم افغانستان نيز به پايان رسيد و قرار شد روز چهارشنبه بحث و گفت‌وگو در مورد تعيين رئيس ادامه يابد.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها