عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اعتصاب كارگران شركت نفت ليبي

اعتصاب كارگران شركت نفت ليبي
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:57 ب.ظ

89/12/02 - 13:42
شماره:8912020281
اعتصاب كارگران شركت نفت ليبي

خبرگزاري فارس: تعدادي از كارگران شركت نفت ليبي در اعتراض به جنايات قذافي عليه مردم معترض دست از كار كشيدند.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه الجزيره، استخراج نفت از چاه "ناقوره " در جنوب ليبي درپي اعتصاب عمومي كارگران متوقف شد.

كارگران اين چاه نفت خواستار پايان كشتار مردم در شهر بنغازي توسط مزدوران خارجي با سلاح‌هاي سنگين نظامي از جمله آرپي‌جي و اسلحه ضدهوايي شدند.

از سوي ديگر "شيخ فرج الزوي " از شيوخ قبيله "زويه " يكي از قبايل بزرگ ليبي نيز اعلام كرده كه در صورتي كه قذافي قتل عام مردم را متوقف نكند، جريان صدور نفت ليبي به غرب را تا 24 ساعت آينده قطع خواهد كرد.

همچنين شبكه الجزيره به نقل از منابع اگاه اعلام كرد كه شهر "جبل نفوسه " نيز به طور كامل در اختيار معترضان رژيم قذافي قرار گرفت.

از سوي ديگر "مقدم احمد عثمان " افسرسازمان امنيت مركزي ليبي در گفت‌وگو با الجزيره تاكيد كرد كه بيشتر نيروهاي مسلح ليبي به مردم در طرابلس پيوسته‌اند.

وي تاكيد كرد كه نيروهاي مسلح ليبي براي كمك به مردم در برابر نيروهاي مزدور خارجي وارد عمل شده‌اند.

اين درحالي است كه منابع خبري روز گذشته اعلام كردند كه نيروهاي ارتش براي كمك به مردم در شهر بنغازي وارد عمل شده‌اند و بين مردم سلاح تقسيم كرده‌اند.

الجزيره به نقل از شاهدان عيني اعلام كرد كه مردم ساختمان شبكه دو ماهواره‌اي ليبي را به اشغال خود درآوردند.

از طرفي "عبد المنعم الهوني " نماينده ليبي در اتحاديه عرب در اعتراض به جنايات رژيم قذافي در شهر بنغازي و ديگر شهرهاي اين كشور، از سمت خود استعفا كرد.

از سوي ديگر قبيله بزرگ "ورفلّة " يكي از بزرگترين قبايل ليبي كه تعداد اعضاي آن بيش از يك ميليون نفر مي‌رسد، اعلام كرده كه به معترضان عليه رژيم قذافي خواهد پيوست.

در مقابل، سيف الاسلام قذافي فرزند ارشد ديكتاتور ليبي گفت كه پدرش شخصا درگيري‌ها را تا شليك آخرين گلوله و از پاي در آوردن آخرين زن و مرد و كودك مخالف مديريت خواهد كرد.

از طرفي شيخ "يوسف القرضاوي " در گفت‌وگويي تلفني با الجزيره گفت كه معمر القذافي رهبر ديكتاتور ليببي به دليل خون‌هاي پاكي كه از مردم بي‌گناه اين كشور ريخته به افول خود رسيده است و ملت او را طرد كرده است، اين طاغوت‌ها ديگر نمي‌توانند بقايي در اين كشور داشته باشند.

رژيم قذافي در روزهاي گذشته مردم بي دفاع در بنغازي را با بالگرد، سلاح ضدهوايي و آرپي جي هدف قرار داده و از كشورهاي چاد، نيجريه و غنا مزدور وارد كشور كرده است.

اين اقدامات وحشيانه قذافي براي حفظ قدرت موجي از نگراني را در جهان ايجاد كرده است. سازمان‌هاي بين المللي كشتار مردم غير نظامي در ليبي را جنايت جنگي دانستند و خواستار پايان دادن به چنين جنايتي شدند.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها