عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سفير ليبي در هند استعفا داد

سفير ليبي در هند استعفا داد
دوشنبه 2 اسفند 1389  07:57 ب.ظ

89/12/02 - 14:20
شماره:8912020425
در اعتراض به كشتار مردم بي‌گناه؛
سفير ليبي در هند استعفا داد

خبرگزاري فارس: سفير ليبي در هند در اعتراض به سركوب مردم بي‌گناه اين كشور از سوي دولت معمر قذافي از سمت خود كناره‌گيري كرد.

به گزارش فارس به نقل از بي بي سي، "علي العيساوي " در اظهاراتي به صراحت اعلام كرد كه در اعتراض به خشونت‌هايي كه در ليبي در جريان است و مردم اين كشور به صورت نامعقول و غيرقابل قبول كشته مي‌شوند، از سمت خود استعفا مي‌دهد.

"عبد المنعم الهوني " نماينده ليبي در اتحاديه عرب در اعتراض به جنايات رژيم قذافي در شهر بنغازي و ديگر شهرهاي اين كشور، از سمت خود استعفا كرد.

اين در حالي است كه برخي گزارش‌ها حاكي از بروز شكاف و دودستگي در داخل ارتش ليبي بدليل صدور دستور تيراندازي به سوي تظاهرات‌كنندگان به وجود آمده است و برخي از افسران ارتش قذافي از دستور او تمرد كرده‌اند.

به گفته يك منبع آگاه ليبيايي، سرتيپ "عبدالفتاح يونس " يكي از فرماندهان ارشد ارتش، سرگرد "سليمان محمود " و 8 افسر بلندپايه ديگر اعلام كرده‌اند كه در راس نيروهاي ويژه خود از پايتخت ليبي به شهر بنغازي خواهند رفت تا از اين شهر درقبال مزدوران آفريقايي و اجير‌شده [قذافي] حمايت كنند.

سيف الاسلام القذافي فرزند ارشد معمر القذافي ديشب در اظهاراتي تلويزيوني با تهديد بي‌سابقه مردم اين كشور گفت كه دولت ليبي تا شليك آخرين گلوله به سوي آخرين مرد و زن معترض مقاومت خواهد كرد.

در كشتار عمومي مردم ليبي به دست نيروهاي نظامي و امنيتي كه به دستور معمر القذافي انجام شده است، تاكنون بيش از 300 نفر در روزهاي گذشته كشته شده‌اند.

اين در حالي است كه برخي اخبار غير رسمي ساعاتي پيش از فرار "معمر القذافي " ديكتاتور ليبي كه 42 سال پيش در اين كشور به قدرت رسيده است، خبر دادند.

بر اساس اين گزارش مقصد فرار قذافي مشخص نشده است، برخي معتقدند كه وي به ونزوئلا گريخته است و برخي ديگر از عزيمت وي به صحراي بزرگ جنوب ليبي خبر مي‌دهند.

اين در حالي است كه تصاويري ويديويي نيز از فرار قذافي در سايت‌هاي خبري منتشر شده است كه شادي و شعف را به جمع مردم انقلابي در شهرهاي مختلف اين كشور آورده است.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها