عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

احتمال كودتاي ارتش ليبي عليه قذافي قوت گرفت

احتمال كودتاي ارتش ليبي عليه قذافي قوت گرفت
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:00 ب.ظ

89/12/02 - 14:58
شماره:8912020441
احتمال كودتاي ارتش ليبي عليه قذافي قوت گرفت

خبرگزاري فارس: رسانه‌هاي خبري از آغاز كودتاي نظامي براي براندازي دولت متزلزل "معمر قذافي " رهبر ديكتاتور ليبي خبر مي‌دهند.

به گزارش فارس، پايگاه خبري الجزيره به نقل از خبرگزاري قدس پرس اعلام كرد كه تحركات مهمي اخيرا در داخل ارتش ليبي در حال شكل‌گيري است كه يكي از مقامات ارشد ارتش آن را رهبري مي‌كند.

اين خبرگزاري به نقل از يك منبع سياسي ليبي نوشت كه اين تحركات ممكن است در آينده تحولات مهمي را ايجاد كند و سرنوشت كشور را قطعي نمايد.

بر اساس اظهارات اين منبع در انگليس، كودتايي نظامي در ليبي در دست اجراست كه " المهدي العربي " نايب رئيس ستاد ارتش اين كشور آن را دنبال مي‌كند.

اين منبع مي‌افزايد كه در حال حاضر درگيري‌هاي سختي ميان بقاياي گارد كميته انقلابي نزديك به قذافي و هواداران المهدي العربي در جريان است و اعلام رسمي كودتا ممكن است بعد از قطعي شدن سرنوشت اين درگيري به نفع العربي انجام پذيرد.

بر اساس اين گزارش، اين درگيري‌ها در نزديكي مقر ستاد فرماندهي ارتش روي داده و گفته مي‌شود كه "عبدالله السنوسي " فرمانده يگان ويژه ارتش ليبي نيز در اين درگيري‌ها زخمي يا كشته شده است.

اين تحولات در شرايطي روي مي‌دهد كه انقلاب مردمي گسترده در ليبي نيز از شهرهاي مختلف نظير بنغازي عبور كرده و وارد طرابلس پايتخت اين كشور شده است، نيروهاي امنيتي و مزدوران خارجي اجير شده از سوي قذافي نيز همچنان به كشتار مردم ادامه مي‌دهند، در درگيري‌هاي روزهاي گذشته در شهرهاي مختلف ليبي بيش از 300 نفر كشته و هزاران نفر زخمي شده‌اند.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها