عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ايران داراي نقش محوري در وحدت امت اسلامي است

ايران داراي نقش محوري در وحدت امت اسلامي است
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:02 ب.ظ

رئيس مركز مطالعاتي «پرودنت سلوشنز» قرقيزستان:
ايران داراي نقش محوري در وحدت امت اسلامي است

خبرگزاري فارس:آينده نهضت‌هاي مترقي جهان اسلام كه داراي قابليت كمك به تقويت همبستگي واقعي بين مسلمانان جهان هستند، ارتباط مستقيمي با حفظ ثبات و تقويت ظرفيت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در مقابله با امپرياليسم جهاني دارد.

"حسين اسوبعلي‌اف " كارشناس مسائل سياسي آسياي مركزي و رئيس "Prudent Solutions " (راه حل هاي عاقلانه) در قرقيزستان در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار خبرگزاري فارس در بيشكك، با اشاره به تحركات اخير سياسي فتنه گران و حاميان آنان در ايران، گفت: افزايش فشارهاي خارجي بر تهران، نه تنها آزمايشي براي استحكام مردم مسلمان ايران، بلكه آزموني براي تقويت وحدت و همبستگي بين مسلمانان جهان است.
وي با اشاره به تحولات اخير خاور نزديك و ميانه، تصريح كرد: آمريكا، اتحاديه اروپا و اسرائيل تلاش مي‌كنند اين تحولات را در جهت دلخواه خود مديريت كرده و مردم منطقه را به مسيري هدايت كنند كه منافع ژئوپلتيكي خود را بهتر از گذشته تامين كنند.
رئيس مركز مطالعات پرودنت سلوشنز افزود: امروز مسلمانان، دشمنان امت اسلامي را شناخته‌اند و با توطئه‌هاي آنان در زمينه وابسته نگه‌داشتن كشورهاي اسلامي آشنا هستند و حتي از برنامه‌هاي آنان در زمينه ايجاد بي‌ثباتي در كشورهاي منطقه نيز باخبرند، اما كمتر كسي به اين مهم فكر مي‌كند كه چنانچه وحدت و همبستگي واقعي بين امت اسلامي حاكم شود، حتي قوي‌ترين دشمنان نيز قادر نخواهند بود تا كمترين آسيبي به آنان برسانند. آسوبعلي‌اف با ابراز تاسف از اتفاقاتي كه در 25 بهمن 89 با كمك عوامل بيگانه در ايران بوقوع پيوست، خاطرنشان كرد: تلاش براي بي‌ثبات كردن اوضاع ايران از طريق افرادي كه به ليبراليسم و دموكراسي غربي معتقدند، نشان مي‌دهد كه چگونه دشمنان اسلام تلاش مي‌كنند تا تنها كشوري را كه همواره از منافع همه مسلمانان جهان حمايت كرده و در عرصه بين‌المللي نيز از جايگاه مهمي برخوردار است، از بين ببرند.
وي افزود: اين نكته قابل توجه است كه چندين كشور خاور نزديك و ميانه با موجي از اعتراضات و تظاهرات بر ضد رژيم‌هاي حاكم خود مواجه شده‌اند، اما متن و بطن اين تظاهرات، همراه با خواسته‌هاي قانوني مردم در زمينه برقراري عدالت، كاهش ميزان فساد و سرنگوني استبداد است.
كارشناس سياسي قرقيز تصريح كرد: اما دشمنان اسلام بدنبال اين هستند تا فضايي هر چند محدود اما شبيه آنچه در برخي كشورهاي خاورميانه ايجاد شده است، را در ايران ايجاد كنند، تا از اين طريق نظام حكومتي ايران را نيز تضعيف و سرنگون كنند.
اين كارشناس برجسته مسائل سياسي منطقه گفت: با توجه به اينكه پس از سقوط "حسني مبارك "، رهبران نظامي مصر به مقامات تلآويو اطمينان داده‌اند كه هيچ تغييري در سياست‌هاي كلي كشورشان ايجاد نخواهند كرد، مي‌توان نتيجه گرفت كه واشنگتن با راه‌اندازي انقلاب‌‌هاي كاذب در كشورهاي خاور نزديك و ميانه، به دنبال ايجاد هرج و مرج در ايران و تغيير نظام حكومتي اين كشور مهم منطقه و جهان اسلام است.
رئيس مركز مطالعاتي پرودنت سلوشنز در ادامه اين بحث، گفت: بدون ترديد كارشناسان مسائل منطقه مي‌دانند كه در ايران هيچ زمينه‌اي براي انقلاب وجود نداشته و نمي‌تواند وجود داشته باشد، ولي با اين حال هيچ كشوري در برابر تحريكات و فعاليت‌هاي زيرزميني مخالفان وابسته و سرسپرده خارجي نيز بيمه نشده است؛ اما هوشياري مردم ايران مي‌تواند موجب شكست توطئه‌هاي بيگانگان شود.
وي با تاكيد بر ضرورت تقويت روحيه وحدت اسلامي در ميان مسلمانان، خاطرنشان كرد: فقدان وحدت واقعي، جهان اسلام را آسيب پذير خواهد كرد و با درك عميق اين مهم بود كه امام خميني(ره) زمان مشخصي را به نام هفته‌ وحدت نام گذاري كردند تا بتوان از آن به عنوان فرصتي براي غلبه بر نقاط ضعف و ايجاد همبستگي بيشتر در ميان مسلمانان استفاده كرد تا جهان اسلام از اين طريق قدرت واقعي امت‌اسلامي را به دشمنان اسلام نشان دهد كه در مرحله حساس كنوني، اين موضوع بيش از پيش حائز اهميت شده است.
آسوبعلي‌اف در پايان تصريح كرد: قطع نظر از وجود ديدگاه‌هاي مختلف در جهان اسلام، هيچ شك و ترديدي در اين موضوع وجود ندارد كه آينده نهضت‌هاي مترقي اسلامي كه مي‌توانند زمينه‌ساز كمك به وحدت و همبستگي واقعي مسلمانان جهان باشند، ارتباط مستقيمي با حفظ ثبات سياسي و امنيتي در ايران و همچنين ظرفيت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در مقابله با سلطه امپرياليسم جهاني دارد.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها