عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گاردين: قذافي مي‌كشد يا كشته مي‌شود

گاردين: قذافي مي‌كشد يا كشته مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:04 ب.ظ

89/12/02 - 15:47
شماره:8912020523
بدون كناره‌گيري مسالمت‌آميز از قدرت؛
گاردين: قذافي مي‌كشد يا كشته مي‌شود

خبرگزاري فارس: يك روزنامه انگليسي با بيان اينكه رئيس جمهوري ليبي در پي تظاهرات شديد مردم اين كشور، قدرت را مسالمت‌آميز ترك نخواهد كرد، تصريح كرد كه وي مردم را مي‌كشيد يا كشته مي‌شود.

به گزارش فارس، روزنامه گاردين انگليس امروز با توجه به سرسختي معمر القذافي رئيس جمهور ديكتاتور ليبي در مقابل خواسته مردم اين كشور براي ترك قدرت تاكيد كرد كه قذافي يا مردم را مي‌كشد يا خود كشته مي‌شود.

روزنامه گاردين با بيان اينكه قذافي امروز با بزرگ‌ترين ناآرامي دوران حكومت خود از 42 سال پيش تاكنون رو به رو شده است، تصريح كرد قذافي «مي‌كشد يا كشته مي‌شود» و انتظار نمي‌رود كه وي به طور مسالمت‌آميز قدرت را كه براي انتقال آن به پسر خود سيف‌الاسلام قذافي نقشه‌ريزي كرده است، ترك كند.

اين روزنامه ادامه داد كه تحركات قذافي مبهم است و نمي‌توان آن را پيش‌بيني كرد. شيوه سركوبي كه وي در پيش گرفته است، از تصميم وي براي كناره‌گيري از قدرت حكايت نمي‌كند.

اين در حالي است كه سيف‌الاسلام قذافي پسر معمر القذافي امروز در سخنراني كه از تلويزيون ليبي پخش شد، با تهديد بيشتر مردم كشورش، اعلام كرد كه تا آخرين گلوله و تا آخرين نفر، مردان و زنان تظاهرات كننده ليبي را مي‌كشد تا آرامش به ليبي بازگردد.

گاردين در ادامه به نقل از يكي از نزديكان خانواده قذافي كه به هويت وي اشاره نكرد نوشت كه قذافي گفته است كه «همه در خاك ليبي خواهيم مرد». قذافي با چنان خشونتي برخورد مي‌كند كه نشان مي‌دهد موضوع، مسئله مرگ و زندگي است.

اين روزنامه با اشاره به اقدام حكومت قذافي در سركوب اسلام‌گرايان در سال 1990 تاكيد كرد كه تاكنون دولت قذافي شديدترين و وحشيانه‌ترين شيوه‌هاي سركوب مردم را در پيش گرفته است و سيف الاسلام پسر او رهبري اين اقدامات سركوبگرايانه را هدايت مي‌كند.

تاكنون در درگيري‌هاي شهرهاي مختلف ليبي ميان مردم و نيروهاي امنيتي و مزدوران خارجي حكومت قذافي، 233 نفر كشته و صدها نفر زخمي شده‌اند.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها