عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بايد زمينه را براي برگزاري جشنواره‌هاي فرهنگي فراهم كرد

بايد زمينه را براي برگزاري جشنواره‌هاي فرهنگي فراهم كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:06 ب.ظ

89/12/02 - 16:01
شماره:8912020178
سفير ايران در هند:
بايد زمينه را براي برگزاري جشنواره‌هاي فرهنگي فراهم كرد

خبرگزاري فارس: سفير جمهوري اسلامي ايران در دهلي‌نو با اشاره به تحت تاثير قرار گرفتن رئيس سابق دانشجويان خارجي در دانشگاه جواهر لعل نهرو هند هنگام حضور در جشنواره آرمان، تاكيد كرد كه بايد نقطه نظرات هندي‌ها را جويا شده و زمينه را براي نمايشگاه‌ها و اجراهاي بعدي ايجاد كرد.

مهدي نبي‌زاده سفير جمهوري اسلامي ايران در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس با بيان اينكه به رغم محدوديت‌ها برگزاري نخستين جشنواره بين‌المللي فرهنگ و هنر ايران به بهترين شكل ممكن انجام شده، تصريح كرد كه كيفيت برگزاري جشنواره بسيار خوب بود و انتظار چنين كاري نمي‌رفت.
مهدي نبي‌زاده همچنين با اشاره به چيدمان بخش‌هاي مختلف نمايشگاه، تصريح كرد: چيدمان بسيار جلب توجه مي‌كرد و غرفه ضمن مجزا بودن، مجموعه‌اي از مطالب را نشان مي‌داد.

وي با بيان اينكه اين جشنواره فرهنگ و هنر ايراني را به ببنندگان ارائه مي‌كند، افزود: براي اين جشنواره بسيار زحمت كشيده شده است و با توجه به محدوديت‌ها ، بهترين كار انجام شده است.
سفير جمهوري اسلامي ايران، برگزاري چنين جشنواره‌‌هايي را در انتقال فرهنگ و هنر ايراني بسيار تاثيرگذار دانست كه از تاثيرپذيري بالايي نيز برخودار است.

كريم نجفي رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايراني در دهلي‌نو در گفت‌وگو با فارس، با بسيار خوب توصيف كردن عملكرد دانشجويان در برگزاري جشنواره آرمان، پيشنهاد كرد كه چنين جشنواره‌هايي را مي‌توان در شهرهاي مختلف هند مانند آگرا، لكهنو كه داراي نمادهاي فرهنگي ايراني هستند، اجرا كرد.

وي برگزاري جشنواره و تنوع به كار رفته شده را خيلي خوب توصيف و با برشمردن بخش‌هاي مختلف افزود: در همه بخش‌ها تنوع خوب مراعات شده و نمادي از فرهنگ ايران را در دوره‌هاي مختلف اسلامي به نمايش مي‌گذارد.
رايزن فرهنگي با اشاره به تاثير فرهنگ و هنر ايراني در هند كه از دوره صفويه شناسايي شده است، تصريح كرد: فرهنگ هزارساله مشتركي ميان دو كشور وجود دارد و ايران يكي از قديمي‌ترين كشورهايي است كه با هند رابطه ديرينه دارد.

رايزن فرهنگي كشورمان با تاكيد بر اينكه هند و ايران قرابت و تاريخي ديرينه و عميقي دارند، اظهار داشت: در بسياري از شهرهاي هند مي توان تاثير فرهنگ ايراني را ملاحظه كرد و با توجه به اين مسئله مي‌توان چنين جشنواره‌هايي را در شهرهاي مختلف ديگر مانند آگرا، لكهنو و ... به اجرا گذاشت.
نجفي با بسيار خوب توصيف كردن عملكرد دانشجويان گفت: برگزاري جشنواره بين‌المللي فرهنگ و هنر ايراني بين فرهنگ دو كشور ايجاد ارتباط مي‌كند و فرهنگ ديرينه ايراني را نيز به نمايش مي‌گذارد.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها