عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هيچ قشري توانمندتر از دانشجويان براي انتقال فرهنگ ايراني نيست

هيچ قشري توانمندتر از دانشجويان براي انتقال فرهنگ ايراني نيست
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:07 ب.ظ

89/12/02 - 16:03
شماره:8912020180
نماينده مقام معظم رهبري در شبه قاره هند:
هيچ قشري توانمندتر از دانشجويان براي انتقال فرهنگ ايراني نيست

خبرگزاري فارس: نماينده مقام معظم رهبري در شبه قاره هند با استقبال از نخستين جشنواره بين‌المللي فرهنگ و هنر ايراني، دانشجويان را توانامندترين قشر براي انتقال فرهنگ ايراني در هند دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي مهدوي‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، با بيان اينكه جشنواره نشان داد كه دانشجويان ظرفيت بسيار بالايي در كارهاي فرهنگي و هنري و انتقال و معرفي فرهنگ ايران به مردمان هندوستان دارند تصريح كرد: فايده ديگر اين قبيل كارها ايجاد فضاي الفت،‌صميميت و صفا است.

وي فايده ديگر اينگونه جشنواره‌ها را بروز خلاقيت و ابتكارات دانشجويان دانست و نخستين جشنواره بين‌المللي فرهنگ و هنر ايراني را نمونه بارز آن برشمرد.
نماينده مقام معظم رهبري در شبه قاره هند با بيان اينكه جامعه فرهيخته هندوستان توانمندي‌ها و استعداد بالايي را داراست گفت: اكنون فرصتي است براي ظهور استعدادها و معرفي فرهنگ ، تمدن و هنر ايراني و ما برگزاري چنين جشنواره‌ها و كارهاي فرهنگي را ارج مي‌نهيم و از دبير جشنوار و تمامي افرادي كه به نحوي زحمت كشيدند، سپاسگزاريم.

مهدوي‌پور در ادامه هيچ قشري را توانمندتر از دانشجويان براي انتقال فرهنگ و هنر ايراني ندانست و گفت: با توجه به گسترش حضور دانشجويان در خارج از كشور ، آنها مي‌توانند پيام آور فرهنگ ايراني باشند و نجابت و عزت ايران را به نمايش بگذارند.
وي ترويج برنامه‌هايي مانند جشنواره آرمان را بسيار مفيد دانست و با تاكيد بر فعاليت با هزينه كمتر و كارآيي بيشتر، بر موثر بودن نقش دانشجويان تاكيد كرد.

نماينده مقام معظم رهبري در شبه قاره هند با بيان اينكه نهادهاي مختلف نيز بايد حامي و تشويق كننده دانشجويان به شكل‌هاي مختلف باشند، نمايشگاه داير در بخش‌هاي مختلف را ضمن خوب توصيف كردن ، تصريح كرد: با توجه به اينكه اين نخستين نمايشگاه است، كار بزرگي انجام شده و قابل تقدير و تشكر است و مي‌توان از ظرفيت‌هاي بيشتري استفاده كرد و صنايع دستي ايران را در سطح وسيع‌تري عرضه كرد. همچنين جاي نوشتارها به زبان انگليسي خالي است و مي‌توان با توضيحات فارسي و انگليس جلو‌ه‌هاي هنر ايراني را بهتر به نمايش گذاشت.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها