عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پرز عازم مادريد شد

پرز عازم مادريد شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:08 ب.ظ

89/12/02 - 16:16
شماره:8912020423
با هدف كم‌‌ كردن سطح انتقادهاي جهاني؛
پرز عازم مادريد شد

خبرگزاري فارس: رئيس رژيم صهيونيستي با هدف بررسي انتقادهاي جهاني از اين رژيم كه آخرين آن تاييد محكوميت شهرك‌سازي در اراضي فلسطيني از سوي اتحاديه اروپا بود، عازم مادريد پايتخت اسپانيا شد.

به گزارش فارس به نقل از راديو ارتش رژيم صهيونيستي، در حالي كه چند روز بيشتر از اعطاي راي مثبت اعضاي اتحاديه اروپا به محكوميت شهرك‌سازي در اراضي فلسطيني در شوراي امنيت نمي‌گذرد، "شيمون پرز " در راس يك هيئت اسرائيلي عازم مادريد شد.

وي پيش از ترك سرزمين اشغالي تاكيد كرد كه اگر بتواند اروپايي‌ها را متقاعد كند كه اسرائيل به دنبال صلح است در آن صورت يك دستاورد سياسي مهم بدست آورده است.

وي افزود: من حاضرم به بررسي اين مسائل در چارچوب واقعيت جديد بپردازم، دستور كاري جديد در خاورميانه وجود دارد و جهان خواهان تحقق صلح است در حالي كه برخي‌ها اسرائيل را به اين متهم مي‌كنند كه مخالف صلح است، خواه اين حرف درست باشد يا غلط ما مجبوريم با آن مقابله كنيم.

در اين سفر چهل نفر از مديران شركت‌هاي مطرح اسرائيل و همچنين روساي صنايع امنيتي پرز را همراهي مي‌كنند و قرار است ‌بيست‌وپنجمين سال روابط بين مادريد و تل‌آويو را جشن بگيرند.

راديو ارتش رژيم صهيونيستي در اين رابطه گزارش داد كه سفر پرز به مادريد هرگز به بررسي برنامه هسته‌اي ايران منحصر نخواهد بود زيرا اسرائيل با انتقادهاي زيادي به دليل سياست‌هايش مواجه است.

"افرات دوفديفاني " مدير دفتر پرز نيز گفت: اين سفر از اهميت ويژه‌اي برخوردار است زيرا اسرائيل در دوره پيچيده‌اي در سطح رسانه‌هاي جهاني بسر مي‌برد و اسپانيا نيز از اين قضيه مستثني نيست و چه بسا ديدارهاي حضوري براي تغيير رويكرد بين‌المللي درباره اسرائيل موثر باشد.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها