عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

وقت آن رسيده كه پاكستان از يوغ آمريكا خارج شود

دوشنبه 2 اسفند 1389  08:09 ب.ظ

89/12/02 - 16:29
شماره:8912010981
وزير خارجه سابق پاكستان:

خبرگزاري فارس: وزير خارجه سابق پاكستان گفت كه وقت آن رسيده كه پاكستان از يوغ و غلامي آمريكا خارج شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در ملتان، شاه محمود قريشي عضو ارشد حزب مردم و وزير امور خارجه سابق پاكستان در سخنراني خود در شهر ملتان بر مجازات ريموند ديويس تبعه آمريكايي كه 2 پاكستاني را به قتل رسانده است، تأكيد كرد.
قريشي با اشاره به اينكه پاكستان زيان‌هاي فراواني در جهت مبارزه با تروريسم متحمل شده است و اين جنگ بر اقتصاد اين كشور اثر منفي گذاشته است، گفت: پاكستان ارتباط با ساير كشور ها بر پايه منافع مشترك و برابري را خواستار است و غلامي را نمي‌پذيرد..
وي با تأكيد بر اينكه كسانيكه از كابينه كنار گذاشته شدند، افراد با تجربه و سياستمدار بودند، افزود: براي حمايت از پاكستان و مردم آماده هرگونه فداكاري هستم و كناره‌گيري از پست وزارت امور خارجه در قبال عزت پاكستان و مردم كشورم ناچيز است.
شاه محمود قريشي با بيان اينكه لازم است آمريكا اشتباهات خود را بپذيرد و از تهديد پاكستان بپرهيزد، گفت: آمريكا مي‌تواند كمك‌هاي مالي خود به پاكستان را قطع كند اما ما تسليم نخواهيم شد و وقت آن رسيده كه پاكستان بدون تكيه به ديگر كشورها روي پاي خود بايستد و آينده كشور را به طمع كمك مالي ساير كشور ها تباه نكند.
قريشي فاش كرد كه آمريكا براي مذاكره با پاكستان ترجيح مي‌داد با معاون وزارت امور خارجه مذاكره كند و دولت نيز چون از مواضع ضد آمريكايي من آگاهي داشت در تلاش بود كه خواسته آمريكا را برآورده سازد اما من كاري كردم كه آمريكا مجبور شود بطور مستقيم با من كه وزير امور خارجه بودم، به مذاكره بپردازد.
قريشي افزود: سرباز شهيد ذوالفقار علي بوتو هستم و نظام جمهوري واقعي را قبول دارم و احترام زيادي براي شهيد بي‌نظير بوتو قائل هستم و معتقدم كشور بايد خود كفا شود.
قريشي با تاكيد بر اينكه در آرزوي روزي است كه هر تبعه پاكستاني به پاكستاني بودن خود افتخار كند، افزود: قاعد اعظم رهبر پاكستان با وجود مشكلات زياد و تهيدست بودن مسلمانان شبه قاره، پاكستان را تأسيس و كاري كرد كه پاكستان خود كفا شود همچنين بي نظير بوتو تلاش‌هاي زيادي براي نجات پاكستان از نظام ديكتاتوري و اداره كشور بوسيله نظام جمهوري انجام داد، حال نوبت ماست كه صادقانه به كشور خدمت كنيم و تلاش رهبران پاكستان را بي ثمر نگذاريم.
شاه محمود قريشي از افراد پرنفوذ جامعه سياسي پاكستان به شمار مي‌‌رود وي ضمن اينكه از اعضاي ارشد حزب مردم است، وارث يك زيارتگاه بزرگ و پرزائر است كه نفوذ معنوي زيادي نيز در ميان مردم دارد.
شاه محمود قريشي در سفر اخير خود به ملتان پايگاه و مركز قدرت سياسي خود، پس از پياده شدن از هواپيما، همراه با جمع كثيري از متنفذين محلي سوار بر يك دستگاه كاميون شده و از سوي مريدان و هواداران خود همراهي شد.
انتهاي پيام/م

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 238779
دسترسی سریع به انجمن ها